Zavrieť

Porady

••• viac••• menej
0 0
Neuplatnený daňový bonus za január 2009 (06.03.09)
Dobrý deň, zamestnancovi sa narodilo 29.12.2008 dieťa a teda má nárok aj na daňový bonus v mesiaci narodenia. Do ročného zúčtovania dane za r.2008 som mu ten nárok uplatnila vo výške 540,-, avšak všim...
0 0
Ako postupovať pri rôznych druhoch exekúcie (05.03.09)
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu ako postupovať pri exekúciách zo mzdy, ktoré exekúcie sú prednostné v prípade,že zamestnanec má viac ako 2-3 exekúcie a pritom má 2-3 deti,na ktoré si up...
0 0
Daňový bonus (04.03.09)
Má nárok otec na daňový bonus, keď nie sú zosobášený s matkou dieťaťa, ale žijú v jednej domácnosti????Matka nepoberá daňový bonus.
0 0
odpočitatelna položka r.2009 (04.03.09)
Dobry den, niesom v tychto veciach moc obratna, tak vas ziadam o radu. Idem podavat danove priznanie ale neviem kolko je odpocitatelna polozka. Je 98496???? Alebo uz je v eurach????? Kolko je danovy b...
0 0
daňový bonus - nárok ? (02.03.09)
Chcem sa spýtať , či osoba, ktorá bola január až august zamestnaná, mala zdaniteľný príjem 220.000 Sk, mala vyplatený daňový bonus za toto obdobie, a od septembra podnikala a dosiahla stratu 100 tis, ...
0 0
Daňový bónus podmienka uplatnenia (02.03.09)
Ahojte poraďáci chcem sa ubezpečiť, ak FO mal príjmy zo závislej činnosti v sume 5000,- Sk a zo živnosti 45000,- Sk, nemá nárok na daňový bónus? Sumu 48600,- musí dosiahnúť bud z § 5 alebo § 6, nesčí...
0 0
Vyhlásenie k zdaneniu príjmov (02.03.09)
prosím Vás k vyhláseniu na zdaneniu príjmov sa dokladujú doklady o povinnej školskej dochádzke detí, na ktoré sa uplatňuje daňový bonus? Mená detí sa uvedú do časti 1) ? a ešte jedna otázka ak menil v...
0 0
Daň z príjmu (28.02.09)
Dobrý večer, chcem vás poprosiť o radu, za rok 2007 mal živnostník záväzok voči DÚ napr. 8750 Sk uplatňoval si daňový bonus a teda doplatil len časť asi 2100 Sk. Vypočítaná daň sa vo výkaze objaví v z...
0 0
Daňový bonus v ČR a SR (28.02.09)
Chcel by som sa opýtať, či neviete niekto, či je možné, aby som ja ak pracujem v ČR uplatňoval bonus na deti v ČR a manželka je zamestnaná a podpíše vo vyhlásení, že si bude uplatňovať bonus na deti v...
0 0
Daňový bonus (13.08.07)
Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať ako mám zaúčtovať daňový bonus kt. mi poslal daňový úrad na účet?
0 0
Zákon o dani z príjmov, účinnosť od 1.3.2009 (26.02.09)
zo 17. februára 2009, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto záko...

...ajú slovami „kódov 28.96.1 a 25.73.5“. 27. V § 33 odsek 10 znie: „(10) Daňový bonus podľa odsekov 1 až 9 si môže uplatniť aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak ...
0 0
daňový bonus (26.02.09)
Mám živnosť od 1.4.2008.Manželka mala príjem za opatrovanie 47 468 Sk.za celý rok2008.Môžem si uplatniť v DP nezdaniteľnú časť na manželku a daňový bonus na 2 deti za celý rok alebo len za 9 mesiacov?...
0 0
Zamestnávanie občanov z ČR (25.02.09)
Ahojte poraďáci. Môžete mi prosím pomôcť so súčastným stavom legislatívy, čo sa týka zamestnávania čechov u nás? Ak firma v SR zamestná na TPP českého občana, ktorý tu nemá ani prechodný pobyt a bude ...
0 0
nárok na danový bonus (06.02.08)
Ahojte, prosím Vás o radu : pracovníčka bola do 30.09. na predlženej rod. dovolenke, 01.10. nastúpila do práce a berie danový bonus na 2 deti. Robím jej ročné zúčtovanie dane zo ZČ a teraz neviem či m...
0 0
Odmena konateľa alebo fakturácia SZČO (26.02.09)
Prosím Vás, konateľ spoločnosti si fakturoval v roku 2008 na základe zmluvy 100.000 Sk mesačne, z čoho mu pravdaže vyjdú dosť vysoké odvody. Prehováram ho, aby si prerušil živnosť a vyplácal si mesačn...
Sleduj témy Daňový bonus
na hlavnej stránke Porada.sk