Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Pozrieť RSS kanál

MurphYnko

Založenie spoločnosti s ručením obmedzeným v roku 2020

Hodnotiť článok
by , 10.01.20 at 16:34 (290 Videní)
Ak zvažujete založenie s.r.o. v roku 2020, pripravte sa na niekoľko noviniek. Prinášame Vám niekoľko užitočných informácii o tom, ako si založiť s.r.o. v tomto roku.
Založenie s.r.o. je možné už iba bez dlhov na sociálnych odvodoch a daniach

Ak dlžíte na daniach, štát vám založenie s.r.o. nepovolí. Novinkou je, že od septembra minulého roka sa k dlhom na daniach navyše pridali aj dlhy na sociálnych odvodoch. Dlh na zdravotných odvodoch pri založení s.r.o. zatiaľ neprekáža. Tieto obmedzenia sa však vzťahujú iba na zakladateľov a spoločníkov spoločnosti, nie na konateľov.
Pre dlžníkov na sociálnom poistení však existuje možnosť si kúpiť tzv. hotovú spoločnosť (ready-made s.r.o. ), kde nevýhoda dlhu na sociálnych odvodoch neprekáža. Avšak POZOR! Daňový dlh však nemôže byť ani v tomto prípade.
Vklad bez banky do základného imania spoločnosti

V tomto prípade nejde o úplnú novinku, avšak mnoho ľudí o nej ešte stále nevie. Už od roku 2016 nie je nutnosťou vkladať peniaze určené na základné imanie spoločnosti s ručením obmedzeným (do 5000 eur) na účet v banke.
Postačí jednoduché formálne vyhlásenie o tom, že vklady sú splatené v hotovosti. O vkladoch prevyšujúcich sumu 5000 eur by sme Vám radili poradiť sa s odborníkom.
Zrušenie daňovej licencie

Ak sa chystáte založiť si s.r.o. v roku 2020 daňovej licencie sa netreba vôbec obávať nakoľko je už minulosťou. . Znamená to, že za „spiacu firmu“, ktorá je ekonomicky neaktívna nebude potrebné v roku 2020 platiť štátu minimálnu daň.
Nové eID na založenie s.r.o. potrebné nebude, neskôr však áno

Nové občianske preukazy s čipom a certifikátom pre elektronickú komunikáciu na založenie s.r.o. zatiaľ nebudete potrebovať. Stále existujú spôsoby, ako si založiť spoločnosť aj bez neho - napríklad v papierovej podobe.
Po založení spoločnosti je však pre Vás elektronická komunikácia povinná a bez občianskeho preukazu s čipom a príslušným certifikátom napríklad na daňovom úrade nevybavíte nič. Preto si zabezpečte eID radšej v predstihu a vyhnete sa zbytočným komplikáciám.
Konečný užívateľ výhod

Pri založení s.r.o. je potrebné zapisovať do obchodného registra aj osobu, ktorá je tzv. konečným užívateľom výhod. Možno povedať, že to, čo platilo pre založenie s.r.o. na konci minulého roka, platí aj tento rok. Výnimkou sú rôzne zmeny v daňových zákonoch, ktorých je viac.

Reakcie