Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Pozrieť RSS kanál

tetrisss

Co nas caka podla vestcov.

Hodnotiť článok
by , 08.01.10 at 19:14 (2319 Videní)
Odjakziva ma zaujimaju veci "medzi nebom a zemou" a nedaju mi pokoj otazky typu odkial sme sa vzali, kam ideme, co je po zivote, ak vobec, preco sme vlastne na zemi. Uz tu bol aj mnou spominany datum 21.12.2012, ktorym sa niektore zaujimave systemy, ako kalendar, ktory vytvorili Mayovia, alebo cinsky system vestenia, dokonca aj nejaky program, ktory mapuje naladu na internetovej sieti, koncia. Samozrejme, ze to automaticky neznamena koniec sveta,ale rozhodne to ukazuje na nejaku velku zmenu, niektore ucenia poukazuju na skoncenie jedneho a zaciatok druheho cyklu, dokonca mame vraj prejst do novej dimenzie a tych vysvetleni je bezpocet. V podstate som si stale myslela o tom svoje, ale vcera mi mraz prebehol po celom tele, ked som si precitala o bulharskej vestkyni Vange, ktora nam na tento rok prorokuje svetovu vojnu az do roku 2014, potom tiez nic moc a vtedy, ked nam to uz bude sum a fuk, dokonca navrat spolocnosti na baze komunizmu.V kontexte vyjadreni americkeho ekonoma o prebiehajucej krize, ktoru podla neho vyriesi prave celosvetovy vojensky konflikt, som si uvedomila tuto velku hrozbu pre cele ludstvo. Vychodni mudrci nas uz davno upozornuju, ze pokial nenajdeme v sebe dost dobra a lasky, tak nas naozaj moze prevalcovat zloba. Pozrime sa na seba, kazdy sam, ci mame v sebe dobro a odpustanie, lasku k ludom i tym nie najblizsim a zacnime rozmyslat, kym je este cas.
Categories
Moje postrehy

Reakcie

 1. avatar
  Tiež si myslím, že nastane nejaká zmena. Keď sa tak nestranne započúvam do rozhovorov ľudí, tak to aj sami naznačujú. Často počujeme: "...kam toto speje..., to už je priveľa, čo sa deje... ,ďalej sa už hádam ani nedá..." a veľa podobných výrokov, ktoré poukazujú na to, že je ľudstvo na pokraji niečoho a je toho toľko, že už to dlho nevydrží ten tlak. Je jedno do akej oblasti sa pozrieme (ekonomika, ekológia, zdravotníctvo, pedagogika...) všade je napätá situácia. Môžeme sa utešovať, že to ľudia len tak hovoria, aby reč nestála, ale nič nie je LEN TAK. Keby to tak nebolo, hovorili by o niečom inom. Všetko má svoju príčinu aj násladok. Vo vesmíre ja vždy rovnováha. Koľko je dobra, toľko je aj zla, a tak je tá vyváženosť vo všetkom.
  No nestresujme sa správami o konci sveta, ale žime tak ako napísala tetrisss. Buďme k sebe úprimní a milí a začnime každý u seba. Potom asi aj tá zmena bude taká, akú si zaslúžime.
 2. avatar
  K tejto téme je zaujímavá kniha" Kozmické evanjelium" od Lerak von Nachaja. To, čo sa v súčasnosti deje, sa popisuje aj v tejto knihe. Tiež si myslím, že by sme mali začať každý od seba.
 3. avatar
  Vo veľa veľa veciach máte pravdu, ale čísla v dátumoch určite nič nepredpovedajú, neurčujú. Veď stalo sa až tak veľa 11.11.1111 ??? Asi nič podstatné v dejnách ľudstva. A ak sa dobre pamätám, tak ani 12.12.1212 sa veľa podstatného neudialo. Asi toľko, ako v ktorýkoľvek iný deň.
  Verím však v silu myšlienok a z nich vyplývajúcich skutkov.
  Potrebu vyváženosti dobra a zla v ľudskom spoločenstve. Existenčnú nutnosť rovnováhy v prírode. A tu sa dejú veľmi zlé veci, ktorých negatívny dôsledok je neodvratný. Ale možno je ešte stále čas pre ľudstvo, aby tieto zmeny ustálo.
  Každý by mal začať od seba - krásna myšlienka. Je však ľudstvo schopné zriecť sa hedonistického spôsobu života?
  Skúsime začať od seba ? Vzdáme sa napr. auta, alebo exkluzívnych dovoleniek ? Dokážeme sa podeliť, nezištne pomáhať, ... verejne sa postaviť voči zlu, ....
 4. avatar
  Ja sa spolieham už len na to, že ak vo vesmíre vládne rovnováha a toho zla je teraz už skoro pretlak, malo by konečne prísť trochu viac dobra. Keď pozerám rôzne filmy, dokumenty, aký je vo svete chaos, drogy, zbrane, vojny, prostitúcia, pornografia už pomaly v rozprávkach, obchodovanie s deťmi, tiež ma napadá, že tú špinu by už bolo treba zmyť a začať odznova. Ale to by ľudia museli byť na inej mentálnej úrovni a obávam sa, že k tomu tak skoro nedospejeme.
 5. avatar
  Jaro, toho sa aj ja obavam, ci je ludstvo schopne este nejakej samonapravy a so smutkom by som povedala, ze bez silneho impulzu to asi nepojde. Ale je iste, ze ked clovek do sveta pusti zlo, ci dobro, oboje rastie a tak my , ked uz od silnych sveta sa to neda ocakavat, by sme mali uplne vedome zacat konat dobro, aj malickost prispeje, kazda pozitivna a zicliva myslienka je prinosom boja proti nahromadenemu zlu. Chovajme sa lepsie k svojim blizkym, ale aj nahodnym putnikom v zivote.
 6. avatar
  Musíme dúfať,že zdravy rozum zviťazi a k žiadnej vojne nepríde,ako nam to predpovedá,bulharska veštkyňa.