Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Členom od 27.02.09
Odpovede 3443
Otázky
Posledná návšteva 17.09.21 19:47

a_je_to a_je_to je offline (nepripojený)

615 Odkazy a pochvaly

 1. Ďakujem veľmi pekne za popis ... o tej chocholačke som už dávno chcela pozrieť, že čo to je - furt nič - ahľa dnes to mám na tanieri. sakury tohto roku ešte nekvitnú .. magnólie už sú čierne zamrznuté, aj ovocné stromy zamrzli
 2. Máte plnú schránku, chcela som poprosiť ešte o odpoveď k otázke zo včera.
 3. Ďakujem pekne!
 4. -
 5. Nedá mi nenapísať. Tvoje rady sú odborné, jasné, zrozumiteľné a bez zbytočných kecov a urážok. Niekedy si ich čítam miesto školenia. Veľmi veľa sa z nich naučím. Ďakujem.
  -
 6. -
 7. Výbor na mňa tlačí, či by sa nedali urobiť Zmluvy o výkone funkcie bezdplatné, neprihlasovali by tým pádom do SP a či by odmeny za výkon funkcie nemohli dostávať podielom zo zisku, po schválení VZ, aby sme sa vyhli plateniu koncesionárskych poplatkov. My nemáme vlastnú budovu..., sídlo PS je vždy na adrese predsedu PS, ktorý si už koncesionárske poplatky na tejto adrese platí. Aj sme to písali do RTV, ale odpoveď bola jednoznačná, máme "zamestnancov", ktorých zistili zo SP, musíme platiť.
  Moja otázka znie: "Je možné odmeňovať predsedu, podpredsedu, tajomníka, členov výboru a dozornej rady zo zisku a obísť tým ZovF? Ak áno, podiely zo zisku v PS sú oslobodené do 500 eur od dane. Bola by táto odmena považovaná za podiely na zisku, pripočítala by sa k riadnym podielom vyplácaným na základe vlastníctva a mali by nárok na oslobodenie 500 eur, alebo by sa to bralo úplne osobitne a zdaňovalo celé?"
  Veľmi pekne ďakujem už vopred za odpoveď.
 8. Chcela by som sa opýtať ohľadom platenia koncesionárskych poplatkov v PS. Prišli nám vo všetkých troch PS v ktorých účtujem výzvy na úhradu koncesionárskych poplatkov od augusta 2018 spätne, nakoľko máme prihlásených všetkých členov výborov, dozornej rady a samozrejme predsedu, podpredsedu a tajomníka v sociálnej poisťovni na Zmluvy o výkone funkcie - teda z pohľadu SP sú to zamestnanci, lebo ich prihlasujem pod kódom 1 (predseda a tajomník - pravidelný príjem) a kódom 2 (podpredseda, členovia výboru a dozornej rady - nepravidlený príjem). Predseda a tajomník dostávajú odmenu mesačne, podpredseda polročne, členovia výboru raz ročne, za každé zasadnutie 10 eur brutto. V jednom spoločenstve máme viac ako 10 takto prihlásených "zamestnancov" a teda mesačné koncesionárske poplatky "ZA NIČ" nám vyšli až takmer 19 eur/mesačne, v ostatných PS necelých 5 eur/mesačne.
 9. -
Odkazy od 1 po 10 z 615celkove
a_je_to

Základné informácie

a_je_to
Zamestnanie - predvolené:
účtovník - živnostník
Krajina:
SK

Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
3,443
Príspevkov na deň
0.75
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
615
Ostatné odkazy
15.04.21 20:20
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
17.09.21 19:47
Členom od
27.02.09

9 Priatelia

Priatelia od 1 do 9 z 9