Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Členom od 16.05.09
Odpovede 20
Otázky
Posledná návšteva 15.07.21 06:29

mairiam mairiam je offline (nepripojený)

Tab Content
Verejné odkazy
O mne

2 Odkazy a pochvaly

  1. Doska sa nemusí hlásiť aj preto, lebo niektorá vetva zdroja nemusí dodávať napätie. Možno skúsiť nejaký iný zdroj - pre istotu. Výmena je jednoduchá - stačí len pozapájať - postupne - konektory nového zdroja za staré. Pokiaľ ani vtedy to nezaberie, tak je potom fakt možné, že je to doska. Podľa modelu dosky - zistíte, akú päticu pre procesor potrebujete a podľa toho potom novú dosku zháňať. Nová však musí podporovať chipsetom aj procesor (alebo zohnať ovládač chipsetu). Je to dosť odborné - pokiaľ si netrúfate - radšej využiť služby servisu.
  2. Pokiaľ sa počas chodu objavili biele čiary - nemusí to byť ihneď chybná doska. Skôr by som predpokladal práve tú grafickú kartu.

    Vybrať kartu a vyskúšať v inom PC, alebo si požičať inú GK a vyskúšať v PC.

    Treba hľadať najskôr chyby v komponentoch - je to lacnejšia a ľahšia cesta. Pri zmene MB by bolo potrebné nielen hľadať vhodnú k CPU, ale i nahrať patričný chipset, operačný systém (nová inštalácia), ovládače. V prípade kontroly GK (výmenou) by PC musel nabehnúť hoci aj v základnom rozlíšení.    P.S. Posielam radu takto, pretože držím "embargo" na odpovede, vzhľadom k tomu, že akákoľvek odpoveď otvorené cez príspevok je ihneď istými zákernými členmi Porady hodnotená záporne a následne ju systém zbalí (teda nie je jasne viditeľná).
Odkazy od 1 po 2 z 2celkove
mairiam

Základné informácie

mairiam
Zamestnanie - predvolené:
iné
Krajina:
SK

Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
20
Príspevkov na deň
0.00
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
2
Ostatné odkazy
27.09.17 20:48
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
15.07.21 06:29
Členom od
16.05.09