Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Firemné poradenstvo
Členom od 10.04.14
Odpovede 41
Otázky
Posledná návšteva 12.10.16 13:06

Firemné poradenstvo JUDr. Lucia Semančínová je offline (nepripojený)

avatar
JUDr. Lucia Semančínová
vedúca právneho oddelenia
Ochrana osobných údajov (Bezpečnostný projekt), Správa spoločností (Založenie sro, Ready-made sro, Zrušenie sro (Likvidácia sro. Zlúčenie, Konkurz), e-Platobný rozkaz, Zmluvy na nehnuteľnosťi (Kúpna zmluva, Darovacia zmluva, Zmluva o prenájme, Zmluva o vecnom bremene), Poradenstvo vo verejnom obstarávaní
www.firemné-poradenstvo.sk
Tab Content
Verejné odkazy
O mne
Blog

6 Odkazy a pochvaly

 1. Dobrý deň, bývaly manžel sa so mnou rozviedol a podal návrh na vysporiadanie BSM. Manželstvo trvalo od roku 1983 do roku 2019. Problém je, že do BSM je zahrnutý len rodinný dom a nie parcela, na ktorom sa dom nachádza. V návrhu tvrdí, že je výhradným vlastníkom parcely. No pozemok získal vydržaním v roku 1999, čiže počas trvania manželstva.
  Mám výpis z katastra nehnuteľnosti a Odpis z notárskej zápisnice. Podľa JUDIKAT. BSM, str.21 ; „Vydržanie veci“ § 134, 143 OZ, ma pozemok patriť do BSM. Chcem sa opýtať, či je to tak? A ako mam reagovať na návrh? Nakoľko je tam napísane, že ak nebudem súhlasiť podá žalobu o vysporiadanie BSM na sud. Chcem sa dohodnúť, no bývalý manžel na mňa tlak, že pozemok je výlučne jeho. Už som zúfala, som invalidná dôchodkyňa, nemôžem platiť súdne trovy. Chcela som ísť do centra právnej pomoci, no do odvolania je zatvorene a žiadosť o právnu pomoc z internetovej stránky, na ktorú mam nárok, nedokážem sama vyplniť.
  Ďakujem
 2. Dobrý deň.

  Chcem sa opýtať pri zmene sídla firmy a štatutárov treba vždy dať vypracovať nový bezpečnostný projekt? Sme malé bytové družstvo je to dosť finančne náročne. ďakujem
 3. -
 4. Dobrý večer, nutne potrebujem radu, už dve noci nespím, pretože si myslím, že som v práve...........Nárok na predčasný starobný dôchodok mi vznikol 11.02.2014. pracovala som do 07.03.2014. Od 08.03.2014 som požiadala o predčasný star. dôchodok, ale 08.03.2014 bola sobota, 09.03.2014 nedeľa a ja som prišla do SP spísať žiadosť až 10.03.2014 v pondelok. JUDr. Timea Vorosová mi poslala Rozhodnutie, v ktorom sa uvádza, že mi PSD zamietajú, lebo, že som ho požiadala spätne podľa § 67........vzniká odo dňa podania žiadosti, list som dostala 09.05.2014, môžem si požiadať znova ale od ??????

  a kto zaplatí poistné, chcela som sa to spýtať p. Mihála, ale nevedela som sa dostať na jeho kontakt,!!!!!!!!!! Je možné, aby niečo takéto platilo??????????

  Prosím súrne o odpoveď email: eva.stefunova@gmail.com

  Ďakujem. Ak by mala byť tá odpoveď spoplatnená väčšou sumou ako 5 € tak je nechcem. Budem hľadať pravdu ďalej
 5. -
 6. rada by som sa este spytala: zatial mame podpisanu rezervacnu zmluvu, odsuhlasenu pisomne ZoBKZ s prilohami. Predajca sice nema staveb.povolenie tak, ako bolo definovane, ale tvrdi, ze tak urobi pocas stavby a je to uplne v poriadku, ze mu to prave poradili na SU. Do ZoBKZ chce tak ponechat povodnu prilohu (s pristreskom), s tym, ze ma predbezny suhlas od SU a suseda. Nie je to konflikt, dat tam nieco, co nie je schvalene a ma len predbezny suhlas? Navyse nepredlozil nam zatial pisomnu formu, aj ked neviem, ci je to vobec relevantne, nakolko sused dom predava a na SU sa uradnici menia...Dakujem este raz velmi pekne.
Odkazy od 1 po 6 z 6celkove
JUDr. Lucia Semančínová

Základné informácie

JUDr. Lucia Semančínová
Kto som?:
Právnik, Firemné poradenstvo
Odkiaľ som:
Bratislava
Zamestnanie - predvolené:
právnik
Krajina:
SK
Firmy
Firma:
áno
Názov:
Firemné poradenstvo
Stručný popis činnosti:
Ochrana osobných údajov (Bezpečnostný projekt), Správa spoločností (Založenie sro, Ready-made sro, Zrušenie sro (Likvidácia sro. Zlúčenie, Konkurz), e-Platobný rozkaz, Zmluvy na nehnuteľnosťi (Kúpna zmluva, Darovacia zmluva, Zmluva o prenájme, Zmluva o vecnom bremene), Poradenstvo vo verejnom obstarávaní
Pozícia vo firme:
vedúca právneho oddelenia
Web stránka:
www.firemné-poradenstvo.sk
Zástupca firmy:
JUDr. Lucia Semančínová

Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
41
Príspevkov na deň
0.01
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
6
Ostatné odkazy
17.04.20 19:58
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
12.10.16 13:06
Členom od
10.04.14
Pozrieť užívateľov blog

Ostatné články

Od 15. apríla zaplatia firmy za ochranu osobných údajov menej.

Pridané blog.php?u=319438&s=ae0518473413e82c841a37f19e63f116 o JUDr. Lucia Semančínová od 11:11
Novela zákona o ochrane osobných údajov ruší bezpečnostnú smernicu, znižuje pokuty, ruší povinnosť poveriť zodpovednú osobu a ruší sa aj registrácia informačných systémov. Po novom budú mať prevádzkovatelia menej papierovačiek, zodpovednosť im však ostáva.


Prehľad zmien, ktoré prináša novela zákona o ochrane osobných údajov.

1. Oprávnenou osobou, už nemusí byť len zamestnanec v trvalom pracovnom pomere ale aj dohodár či zamestnanec v inom pracovnoprávnom vzťahu

Čítaj ďalej...