Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Členom od 05.12.06
Odpovede 0
Otázky
Posledná návšteva 16.03.18 12:59

Ing. Jolana Strýčková Ing. Jolana Strýčková je offline (nepripojený)

Spoluautor DRAKa na mzdy
Tab Content
Verejné odkazy
O mne

5 Odkazy a pochvaly

 1. Dobrý deň,
  prosím Vás o radu: zamestnancovi vykonávame zrážky do Poštovej banky, v poradí má zrážky z Pohotovosti. Dnes prišiel Exekučný príkaz - neprednostná pohľadávka. Ako máme postupovať, má sa v prvom rade vykonávať zrážka na základe Ex.príkazu, alebo bude v poradí?
  Ďakujem
 2. pekny den mam problem a neviem si dat rady.mam exekutorov z podnikania strhavaju mi uz cca 6r z uctu rodinne pridavky zamestnavatel mi splatu tiez strhaval pre exek.peniaze ale od januara som nezamestnana.Exek,dostali vyjadrenie o zastaveni splatok od zamestnavatela.mam dve deti skolopovinne,rozvedena bez majetku a nemam ziaden prijem neviem ako mam pokracovat s exekutormi.A este v roku 2009 dostal moj zamestnavatel sudny rozkaz o splatkach zo mzdy kde bola suma ktora sa splatila a teraz dosiel papier ze preco sa prestalo splacat.nechapem potom do kedy sa ma splacat ked sumu ktoru napisali bola splatena uz maji 2009.prosim o pomoc dakujem Gabriela Bončova
 3. Dobry den pani Stryckova.

  Este mame otazku ohladne nasej sesterskej firmy. V tejto firme existovala odborova organizacia, s ktorou bola podpisana kolektivna zmluva v roku 2009 aj v casti banka nadcasov, avsak postupnym znizovanim zamestnancov odborova organizacia zanikla a bola vytvorena zamestnanecka rada. Vztahuju sa dojednania ohladom flexikonta dohodnute v kolektivnej zmluve aj na sucasnu situaciu, ked odbory boli nahradene zamestnaneckou radou?

  Dakujeme za odpoved.
 4. Dobry den pani Stryckova.

  Mame otazku ohladne prekazok na strane zamestnavatela. Nas zakaznik planuje odstavku v mesiaci 06/2010 v dlzke 2 tyzdne. Doteraz sme riesili taketo odstavky nahradnym volnom za nadcasove hodiny, dovolenkou alebo vynimocne 65% nahrady mzdy (dohoda so zamestnaneckou radou). Tento rok vsak mame odstavok viacej, takze nahradne volno, ani dovolenky nam nato nebudu stacit. Chceme sa vyhnut plateniu 65% nahrady mzdy. Ake mame moznosti riesenia, kedze v nasej firme neexistuje odborova organizacia (nemozeme uzavriet dohodu o flexikonte-banke nadcasov)?

  Dakujeme za odpoved.
 5. Dobrý deň,

  Obraciam sa na Vám so špecifickou otázkou (ako na expertku na zrážky zo mzdy) . K uvedenej téme je v Drak-ovi viacero otázok užívateľov, nenašiel som však odpoveď .
  Spoločnosť XYZ, s.r.o. si uplatňuje zrážku zo mzdy zamestnancovi
  v zmysle § 551 Občianskeho zákonníka - Dohody o zrážkach zo mzdy a z iných príjmov bez uvedenia konkrétnej sumy. V tejto veci treba postupovať zrejme podľa OSP.
  Neskôr (v poradí) prišla exekúcia z jednej tretiny mzdy povinného.
  Otázka: aký je vzťah medzi § 551 Obč. zákonníka a Exekučným poriadkom.
  T.j. Exekúcia by sa mala zastaviť, alebo nie. V akom pomere by sa mali uvedené sumy rozdeliť ?
  Domnievam sa totiž, že právny poriadok uvedenú otázku jednoznačne nerieši. Ď.

  Želám Vám všetko najlepšie do roku 2010.
Odkazy od 1 po 5 z 5celkove
Ing. Jolana Strýčková

Základné informácie

Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
0
Príspevkov na deň
0
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
5
Ostatné odkazy
08.08.12 12:06
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
16.03.18 12:59
Členom od
05.12.06