Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Členom od 11.07.08
Odpovede 3
Otázky
Posledná návšteva 19.11.21 13:21

Evinka555 Evinka555 je offline (nepripojený)

Tab Content
Verejné odkazy
O mne

4 Odkazy a pochvaly

 1. Ahoj Evinka555, asi pred troma rokmi si zhanala infomacie o vysielani zamestancov do NL. Ja momentalne zhanam podobne informacie. Som zamestnancom s.r.o., ktoru spoluvlastnim a mam moznost sa vyslat na 1 rok do NL momahat jednemu zakaznikovi. Potrebujem zistit, ci nam ako s.r.o. z toho nevznike povinnost zriadit stalu prevadzkaren alebo nieco podobne. Vies mi v tomto poradit alebo odporucit na nejakych konzultantov, ktory maju skusenosti s vysielanim zamestnancov do NL? Dakujem.

  s pozdravom

  Daniel Figura
  figura.daniel@gmail.com
 2. Pokračovanie - 3. časť

  Určite nebude v súlade s oprávnenými záujmami zamestnanca, aby strávil viac, než 20 hodín cestovaním v autobuse. Nečudujem sa, že radšej cestujú lietadlom. Ale nebudem to posudzovať, je to vaša vec. Ak im chcete preplatiť len náklady na autobus (v podstate to firma môže rozhodnúť tak, že spôsob dopravy bude autobusom), tak jediný spôsob, ako im vyplatiť v zmysle zákona o CN, je, že uvedú, že použijú vlastné motorové vozidlo a zároveň musia predložiť doklad o cene cest. lístka za autobus. Letenky ani palubné lístky nepotrebujete.


  Príspevok nebolo možné napísať v celku. Dôrazne doporučujem nabudúce nezadávať otázky cez odkazy.
 3. pokračovanie - 2. časť

  Ak ale pôjdu inak, než vlastným autom, tak zákon o CN s takouto alternatívou nepočíta a preto v zmysle zákona nemajú nárok na náhradu, ak nepreukážu cenu za dopravu. Vzhľadom na vzdialenosť by firma mala znášať náklady na letenku, lebo sú to cest. náklady. Vyplýva to z § 3 ods. 1:

  (1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca.
 4. 1. časť

  Odkazy neslúžia na poskytovanie rád, otázku na budúce treba zadať do nejakej témy, alebo ako novú tému.

  Ale už keď si napísala, tak ti odpoviem. Zákon o CN umožňuje rôzne spôsoby preplácanie náhrad za dopravu. Jednou z nich je použitie vlastného motorového vozidla a potom sú 2 možnosti náhrady.
  1. preplatenie amortizácie vozidla a úhrada PHM
  2. preplatenie len sumy, rovnajúcej sa cene verejného dopravného prostriedku

  Teda keby išli vlastným autom, tak sa dá so zamestnancom dohodnúť, že sa im vyplatí suma, ktorú by firma zaplatila za použitie autobusu. Treba pritom predložiť nejaký doklad, ktorým sa preukáže cena takejto cesty (napr. prefotený cest. lístok SKK-NL-SKK s cenou), alebo aj napr. cena lístka zistená cez internet (cenník dopravcu).
Odkazy od 1 po 4 z 4celkove
Evinka555

Základné informácie

Evinka555
Zamestnanie - predvolené:
iné
Krajina:
SK

Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
3
Príspevkov na deň
0.00
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
4
Ostatné odkazy
09.02.11 13:46
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
19.11.21 13:21
Členom od
11.07.08