Zavrieť

Porady

Právo

Právo

Rubrika Právo zastrešuje všetky otázky a rubriky z oblasti práva, legislatívy, súdnictva a podobne. Slúži ako fórum na združenie ľudí, ktorí sa zaoberajú právom profesionálne a ľudí ktorí majú s právom skúsenosti, alebo majú otázky týkajúce sa tejto oblastí práva.
V rubrike môžu radiť aj advokáti a právnici pod hlavičkou svojej praxe, viac info na www.porada.sk/odbornici
••• viac••• menej
1 0
Nárok na výpovednú dobu a aj na odstupné pri zatvorení prevádzky? (16.05.19)
Dobrý deň. Viete mi prosím povedať či mám nárok aj na výpovednú dobu a aj na odstupné ak som u zamestnávateľa pracoval cca 3 roky a zamestnávateľ zatvára pobočku, v ktorej pracujem. Bola mi ponúknut...
2 5
Ako postupovať pri "Výzve na zaplatenie nedoplatku za sociálne služby" (15.05.19)
Obdržal som list, ktorým ma vyzývajú na zaplatenie nedoplatku za sociálne služby poskytované v domove dôchodcov za môjho otca. Som v zariadení vedený ako jediná kontaktná osoba pre otca, ale mám ešte ...
1 0
Ako vyuzit rekreacny poukaz? (14.05.19)
Ahoj poradte ako a naco pouzit rekreacny poukaz zaujima ma ma ako postupovat?Dakujem
3 0
nový § 223 ods. 6 Zákonníka práce (14.05.19)
0 odpovedí Otázka od danielka_ma Právo Zákonník práce
Je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi potvrdenie v zmysle § 223 ods. 6 ZP ak dohodár je zároven aj jeho zamestnanec? teda zamestananec mal popri pracovnom pomere (ktorý stále trvá) uzatvoren...
1 0
Prikazana praca nadcas (14.04.19)
Dobry den, moze zamestnavatel (urad - normalny cas PO-PIA) v pripade neschopnosti personalneho zabezpecenia volieb prikazat pracu nadcas svojim vlastnym zamestnancom - pocas vikendu - cca od soboty 6-...
1 0
nový § 223 ods. 6 Zákonníka práce (14.05.19)
0 odpovedí Otázka od danielka_ma Právo
Je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi potvrdenie v zmysle § 223 ods. 6 ZP ak dohodár je zároven aj jeho zamestnanec? teda zamestananec mal popri pracovnom pomere (ktorý stále trvá) uzatvore...
1 0
Môže byť na liste vlastníctva zapísaný len jeden vlastník stavby s podielom 1/2? (14.05.19)
Na liste vlastníctva k stavbe (cez katsterportal) je zapísaný len jeden vlastník stavby s poradovým č. 2 a spoluvlastníckym podielom 1/2. Nie je tam vlastník druhej polovice domu. Je to bežná vec? ale...
1 3
program škôlkárov autorské právo (12.05.19)
Je porušené autorské právo pri programe pre starých rodičov, keď boli použité podklady, hudba a tanček, neznámeho pôvodu a autorka to spoznala. Pred niekoľkými rokmi som sa už niečo podobné pýtal a m...
1 4
Náhrada nákladov spojených s uplatnením a vymáhaním pokuty na Slovensku? (22.08.15)
Prisiel mi "pozdrav" od advokatskej kancelarie Strelák & Petkov - vyzva na zaplatenie pokuty za dialnicu v Madarsku. Pokuta OK, tu neriesim, ale je tam navyse ciastka 40,- € (co je cca 84 % z vysky po...
2 9
predaj bytu po zosnulom druhovi, ktorý bol otcom neplnoletých detí - dedičov (11.05.19)
Ahojte, vie niekto poradiť? Druh a družka - 2 deti? 8 a 3 roky, kúpený byt na hypotéku, otec detí zomrel - v dedičskom konaní sú dedičia deti, na byt je ťarcha - nesplatená hypotéka, matka detí je sp...
1 2
Vymenúvanie riaditeľa MŠ zriadenej obcou - zamietnutý návrh rady školy (11.05.19)
Aké možnosti sú ak starosta obce - zriaďovateľ, zamietne návrh rady školy na kandidáta (riaditeľa mš) na základe výsledkov výberového konania, ..starosta odôvodnil, nesúhlas tým, že riaditeľ je slabý ...
2 3
Zablokovaný účet exekútorom ,možem zmeniť číslo účtu na zaslanie mzdy? (06.05.19)
Mám zablokovaný účet exekútorom.Bola mi stiahnutá celá mzda ,možem zmeniť číslo účtu na zaslanie mzdy?
2 1
Poprosím. Má starosta,ktorý sám abdikoval po pol roku zvolenia nárok na odchodné . Podľa akého zákona to je, (10.05.19)
Starosta bol vyhral voľby a po pol roku vo funkcii sám abdikoval na funkciu . Má nárok na odchodné ??
1 0
Predlzenie rezervacnej zmluvy na byt (10.05.19)
Dobry den, mala som rezervacnu zmluvu na kupu bytu platnu do 30.04. Vyziadala som si predlzenie RZ, no tato zmluva este stale nie je podpisana majitelom. Kedze som zaplatila aj kauciu, mala mi byt...
2 3
Zvolili sme správny postup pri delení a predaji zdedeného pozemku? (09.05.19)
Dobrý deň. Sme traja súrodenci a zdedili sme pozemok s výmerou 3012 m štv. Všetci sme sa stretli a vylosovali sme si polohu svojej tretiny vzhľadom na prístupovú cestu. Moju tretinu vlastnia moje dve ...
Sleduj témy Právo
na hlavnej stránke Porada.sk