Zavrieť

Porady

reporting vedeniu

Dobrý deň, prosím Vás robíte niekto niečo také, ako reporting vedeniu ? Dá sa tu niekde na porade nájsť vzor vhodnej tabuľky, ako predostrieť majiteľom, ktorí nevedia čítať účtovné zostavy výsledky spoločnosti vhodnou formou ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    optimistka Pozri príspevok
    žeby nikto ?
    Njekedy je to fakt veľmi ťžé s konaeľmi.Ja som mala konateľa, ktorý bol vyučený zámočník, ktorý nikdy nevidel,nečítal, a nemal ani potuchy čo to z ekonomikou. No ale reporting som písala ako malému dieťatu. tj. žiadne tabulečky, žiadne odborné výrazy. Ale napr. materiálu sme za rok nakúpili toľko a toľko, je na čte tom a tom a jeho zostatok je taký a taký.... Tabulky mu nič nevraveli ale ked si prečítal text tak pochopil asi odhadujem na 50 % To je moja skúsenosť, od vtedy nerobím žiadne tabuľky, ale si sadnem s konateľom, a pomaly zeretelne po lopate hovorím a hovorím...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No ja robím zopár výstupov z účtovníctva (mimo súvahy a VZaS). Sme obchodná firma, takže ide najmä o: pohľadávky a ich vekovú štruktúru, stav zásob na sklade, predaj v kusoch a cene, záväzky voči najväčším dodávateľom, a samozrejme hlavnú knihu. Tieto zostavy sú ďalej spracované podľa šturktúry plánu, najmä čo sa týka výnosových a nákladových účtov v HK.
    Takéto reporty si treba prispôsobiť vždy na mieru podľa potrieb.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.