Zavrieť

Porady

Socialna posťovna-kontrola

Ahojte!!

Prosím Vás kontrolujú pri kontrole v SP aj to ci su spravne vypocitane nároky na dovolenku a preplacanie sviatkov , všetky priemery a podobne??
Poradte!!!!!!!!!!.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Ďakujem veľmi pekne, a neviete co konkretne kontrolujú, ci aj spravnost určenia ČZD,to je hrubá mzda + sviatky+dovolenky, alebo len ci je spravne vypočítaný odvod do SP z ČZD???

    Zúfalo čakám!!
    Dík§!!

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Marianko, vymeriavacie základy podľa výplatných pások, lebo nie každý mesiac je rovnaký vym.základ ak mal Dovolenku alebo sviatok. atd. Asi som tupá, ale hrozne sa bojím!!!
    Díky a sory!!!!!!

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ahoj Soske. Tak po prvé: túto tému si už raz otvorila, mala si v nej pokračovať ďalej a neotvárať znovu to isté. Po druhé: ČZD je hrubý príjem mínus odvody. SP nezaujíma ČZD ale vymeriavací základ pre odvody do jednotlivých fondov. Po tretie: netreba sa až tak báť, pokiaľ máš dobrý SW a "všetko dobre nastavené "nemal by tam byť problém vo výpočte odvodov. Mala som x kontrol, všetky dopadli dobre - až na niektoré neskoré úrady - ale to nie je môj problém. Všetky kontrolórky boli super, pomohli a usmernili. Tak neboj. Pekný deň.

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Všetko mi je jasné, všetkým Vám ďakujem, a prepacte este len začínam komunikovať!!!

    Nabudúce to bude lepsie slubujem!!!!!!

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    soske
    Všetko mi je jasné, všetkým Vám ďakujem, a prepacte este len začínam komunikovať!!!

    Nabudúce to bude lepsie slubujem!!!!!!
    Všetci sa učíme. Ahoj.

    Socialna posťovna-kontrola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.