Zavrieť

Porady

používanie vlastného auta na firemné účely

Vedel by mi niekto poradiť? Na firemné účely bolo použité súkromné auto, ale majiteľ auta nie je zamestnancom firmy. Čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena17 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť? Na firemné účely bolo použité súkromné auto, ale majiteľ auta nie je zamestnancom firmy. Čo s tým?
    Čo konkrétne?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    elena17 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť? Na firemné účely bolo použité súkromné auto, ale majiteľ auta nie je zamestnancom firmy. Čo s tým?
    A čo by si s tým potrebovala? Pýta si niekto náhrady za použitie auta? Cestu uskutočnil SZČO, alebo zamestnanec firmy?

    elena17 je offline (nepripojený) elena17

    elena17
    Zamestnanec bol na služovnej ceste a použil auto, ktoré nie je jeho, ale požičané. Pýta si náhradu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena17 Pozri príspevok
    Zamestnanec bol na služovnej ceste a použil auto, ktoré nie je jeho, ale požičané. Pýta si náhradu.
    A prečo by nemohol? Ak bola PC vykonaná MV iným, ako MV zamestnávateľa, podľa Zákona o CN, má nárok na náhradu.
    § 7
    Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách
    (1) Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy (ďalej len "základná náhrada") a náhrada za spotrebované pohonné látky.

    používanie vlastného auta na firemné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.