Zavrieť

Porady

SZČO - ČID

Prosím poraďte!

Mám SZČO, ktorý je čiastočný invalid.
Kým bol zamestnaný, tak to bolo O.K. Do Soc.poisťovni som vypĺňala tlačivo z príjmu zo závislej činnosti, ale teraz má živnosť + 2 prac. pomery na KPČ.
Na tom tlačive to SP chce za každý mesiac v predchádzajúcom roku + nový rok asi do marca.
Ja si myslím, že by to mali vyplniť aj zamestnávatelia u ktorých má prac. pomer aj keď iba polovičný.
Ak s tým máte niekto skúsenosti, prosím pomôžte ako to vyplniť (SZČO)
a aj PP-KPČ? Mám na to málo času, inak invalidné dávky mu zrušia.
Ďakujem
Naposledy upravil renocka99 : 21.06.05 at 19:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    renocka99
    Prosím poraďte!

    Mám SZČO, ktorý je čiastočný invalid.
    Kým bol zamestnaný, tak to bolo O.K. Do Soc.poisťovni som vypĺňala tlačivo z príjmu zo závislej činnosti, ale teraz má živnosť + 2 prac. pomery na KPČ.
    Na tom tlačive to SP chce za každý mesiac v predchádzajúcom roku + nový rok asi do marca.
    Ja si myslím, že by to mali vyplniť aj zamestnávatelia u ktorých má prac. pomer aj keď iba polovičný.
    Ak s tým máte niekto skúsenosti, prosím pomôžte ako to vyplniť (SZČO)
    a aj PP-KPČ? Mám na to málo času, inak invalidné dávky mu zrušia.
    Ďakujem
    Renočka, keď ti téma "zostane stáť" bez odpovedi, musíš si dať vlastný príspevok, aby sa "vynorila na povrch". Odporúčam to urobiť vtedy keď sú na porade viaceré mzdárky aby si tému všimli a pokúsili sa odpovedať = vyriešiť tvoj problém. Ja by som ti rada pomohla, ale nemám skúsenosti s inv. zamestnancami.

    renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

    renocka99
    liba2
    Ďakujem Ti veľmi pekne, ale asi si odpoviem sama. Po nekonečných telefonátoch to dopadlo asi takto: Sám SZČO si to tlačivo odniesol do príslušnej Soc.poisť. a oni mu to vypísali podla odvodu poistného.

    Podrobnosti o postupe:
    SZČO - čiastočný invalid, ktorý má ešte dva vedľajšie prac.pomery si musí dané tlačivo dať vypísať v príslušnej SP.
    Tí dvaja "zamestnávatelia" s tým nič nemajú, aj keď odvádzajú zaňho poistné.
    Najzaujímavejšie na tom bolo, že nemal povinnosť zo zákona ako SZČO platiť poistné, lebo nedosiahol príslušný obrat za predošlé účtovné obdobie, ale oni (na SP) mu vyrátali (min.) poistné ako samoplátcovi a musel to zaplatiť, inak by mu dané (preňho veľmi dôležité tlačivo o posúdení inval.dôchodku) nevyplnili, lebo ako SZČO nemal žiadny vymeriavací základ.
    Takže asi tak. Neprajem nikomu také starosti. Veď máme dosť svojich.

    Pekný deň prajem všetkým PORAĎÁKOM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.