Zavrieť

Porady

Vreckové ???

Má nárok živnostník keď bol na služobnej ceste v Prahe 4 dni na vreckové vo výške 40% z výšky cestovných náhrad /stravného/? To znamená 4dniX600Kč=2400Kč to je nárok na stravné plus 40% z 2400=960Kč na vrckové. Je to O.K._?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ano, podla zakona o cestovnych nahradach 283/2002 Z. z. v zneni zakona 530/2004 Z. z., § 14 - Vreckove, pri zahranicnych cestach, v inej ako slovenskej mene vo vyske od 5% do 40% stravneho ustanoveneho podla § 13 odst. 4

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Daska
    Ano, podla zakona o cestovnych nahradach 283/2002 Z. z. v zneni zakona 530/2004 Z. z., § 14 - Vreckove, pri zahranicnych cestach, v inej ako slovenskej mene vo vyske od 5% do 40% stravneho ustanoveneho podla § 13 odst. 4
    Daska,
    nepomýlila si sa náhodou? Ja si myslím, že je to podla zákona č. 283/2002Z.z. , opatrenie č.: 565/2003 pri zahraničných služobných cestách. Ten zákon č. 530/2004 sa týka úplne niečoho iného.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Julča
    Daska,
    nepomýlila si sa náhodou? Ja si myslím, že je to podla zákona č. 283/2002Z.z. , opatrenie č.: 565/2003 pri zahraničných služobných cestách. Ten zákon č. 530/2004 sa týka úplne niečoho iného.
    Daska citovala dobre. Zákon 530/2004 v Čl. V. hovorí o doplnení z. o cestovných náhradách. (Už len na doplnenie a v znení zákona 81/2005 ).

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Julča
    Daska,
    nepomýlila si sa náhodou? Ja si myslím, že je to podla zákona č. 283/2002Z.z. , opatrenie č.: 565/2003 pri zahraničných služobných cestách. Ten zákon č. 530/2004 sa týka úplne niečoho iného.
    Nepomylila, iba ak by to bolo zle napisane v poradcovi, nemam to v hlave, mala som otvorenu mudru knihu....

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Takže všetky máte pravdu, ale ste sa domotali:
    Úplne znenie je: Zákon č. 283/2002 Z.z. v znení zákona č. 530/2004 Z.z. a zákona š. 81/2004 Z.z. o cestovných náhradach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.