Zavrieť

Porady

dovolenka a výpovedná lehota

Ahojte poradáci...chcem sa Vás opýtať...som od 1.3.09 vo výpovednej lehote, ako je to z dovolenkou a paragrafmi...mám nárok na dovolenku 20 dní za rok, t.z. že ked som teraz v 2mesačnej výpovednej lehote mám nárok na dovolenku takýto: 20:12 = 1,6666 x 4 mesiace čo budem ešte pracovať, čiže mam nárok na 6,6 dňa dovolenky?? dakujem za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tinkas Pozri príspevok
    Ahojte poradáci...chcem sa Vás opýtať...som od 1.3.09 vo výpovednej lehote, ako je to z dovolenkou a paragrafmi...mám nárok na dovolenku 20 dní za rok, t.z. že ked som teraz v 2mesačnej výpovednej lehote mám nárok na dovolenku takýto: 20:12 = 1,6666 x 4 mesiace čo budem ešte pracovať, čiže mam nárok na 6,6 dňa dovolenky?? dakujem za odpoved..
    máš nárok za rok 2009 (PP do 30.4.09) na 6,5 dňa dovolenky.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, ja by som sa chcela opytat, mame zamestnanca ktory pracoval cely januar a od 02. 02.2009 bol na PN. K 28.02.2009 mu skončila PN, od 01.03. bude čerpat este dovolenku z minuleho roka, zostatok 14 dni, takze k 15.03. chceme s nim ukončiť PP dohodou. Mam mu ratat narok na dovolenku v r.2009? Mal by odpracovat 60 dni aby mal narok ci nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte, ja by som sa chcela opytat, mame zamestnanca ktory pracoval cely januar a od 02. 02.2009 bol na PN. K 28.02.2009 mu skončila PN, od 01.03. bude čerpat este dovolenku z minuleho roka, zostatok 14 dni, takze k 15.03. chceme s nim ukončiť PP dohodou. Mam mu ratat narok na dovolenku v r.2009? Mal by odpracovat 60 dni aby mal narok ci nie?
    Bude mať nárok na dovolenku za odpracované dni v roku 2009,( za každých 21 dní 1/12) odpracoval celý január , takže nárok bude na 1/12 z ročného nároku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinkas Pozri príspevok
    Ahojte poradáci...chcem sa Vás opýtať...som od 1.3.09 vo výpovednej lehote, ako je to z dovolenkou a paragrafmi...mám nárok na dovolenku 20 dní za rok, t.z. že ked som teraz v 2mesačnej výpovednej lehote mám nárok na dovolenku takýto: 20:12 = 1,6666 x 4 mesiace čo budem ešte pracovať, čiže mam nárok na 6,6 dňa dovolenky?? dakujem za odpoved..
    Nebola si na PN-ke ? Máš, reesp. do 30.4.2009 budeš mať odpracovaných 60 dní vrátane čerpania dovolenky a sviatov a prekážok v práci ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte, ja by som sa chcela opytat, mame zamestnanca ktory pracoval cely januar a od 02. 02.2009 bol na PN. K 28.02.2009 mu skončila PN, od 01.03. bude čerpat este dovolenku z minuleho roka, zostatok 14 dni, takze k 15.03. chceme s nim ukončiť PP dohodou. Mam mu ratat narok na dovolenku v r.2009? Mal by odpracovat 60 dni aby mal narok ci nie?
    Vznikne mu nárok na dovolenku za kal. dni - za každých 21 odprac. dní 1/12. Za "odpracovaný" deň sa považuje aj čerpanie dovolenky
    Naposledy upravil veronikasad : 02.03.09 at 19:16

    dovolenka a výpovedná lehota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.