Zavrieť

Porady

Pracovný pomer doba určitá a nástup na MD

Dobrý deň,
prosím o radu. Od 1.3.2004 mám uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú /zastupovanie MD/. Pracovníčka, ktorú som zastupovala, nastúpila do práce 2.10.2007.
Počas pracovného pomeru som otehotnela a nastúpila na MD od 22.7.2006.
Poraďte mi prosím, môj pracovný pomer sa skončil, alebo pokračuje?
V septembri 2009 idem na ďalšiu MD a neviem, komu mám poslať žiadosť o materské a z akého vym.základu sa mi bude počítať materská.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ryba Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu. Od 1.3.2004 mám uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú /zastupovanie MD/. Pracovníčka, ktorú som zastupovala, nastúpila do práce 2.10.2007.
    Počas pracovného pomeru som otehotnela a nastúpila na MD od 22.7.2006.
    Poraďte mi prosím, môj pracovný pomer sa skončil, alebo pokračuje?
    Tvoj PP skončil 2.10.2007. Trochu ma udivuje, že o tom vôbec nevieš. Zamestnávateľ ti neposlal výstupné papiere? Ale je možné, že PP neukončil a stále ťa eviduje ako zamestnanca. Skús si to preveriť u zamestnávateľa, ako ťa eviduje.

    ryba Pozri príspevok
    V septembri 2009 idem na ďalšiu MD a neviem, komu mám poslať žiadosť o materské a z akého vym.základu sa mi bude počítať materská.
    Záleží od toho, čo zistíš. Papiere aj tak budeš musieť zaniesť na Soc. poisťovňu (už len kvôli dôchodkovému poisteniu).
    Naposledy upravil Chobot : 02.03.09 at 11:57

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak jej pracovný pomer skončil, nárok na materské jej nevznikne. Bude mať nárok na rodičovský príspevok až ododňa pôrodu a vtedy treba doklady odniesť na UPSVaR.

    Nena1705 je offline (nepripojený) Nena1705

    Nena1705
    Dobrý deň, mám podobný problém. Pracovníčka prijatá na zastupovanie počas MD a RD otehotnela a v júli 2009 nastupuje na MD. Môžeme jej ukončiť PP dňom nástupu na MD, keďže namiesto nej budeme musieť prijať niekoho na zastupovanie. Prvá zamest. nastúpila na MD v okt. 2008.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=Nena1705;1040744]Dobrý deň, mám podobný problém. Pracovníčka prijatá na zastupovanie počas MD a RD otehotnela a v júli 2009 nastupuje na MD. Môžeme jej ukončiť PP dňom nástupu na MD, keďže namiesto nej budeme musieť prijať niekoho na zastupovanie. Prvá zamest. nastúpila na MD v okt. 2008.
    Ak sa pôvodná zamestn. ešte nevrátila z RD, nemáte dôvod na skončenie PP so zamestn. prijatou na zastupovanie- teda na dobu určitú, tá by skončila až nástup zamestn. do práce. To, že otehotnela, ešte nie je dôvod na skončenie PP./quote]

    Odpovede v texte.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemozete.
    Mozete jej ukoncit pracvny pomer jedine vtedy, ak pracovnicka, ktoru zastupuje, nastupi do prace /co len na jeden den/.


    Inak jej pracovny pomer trva.

    Nena1705 je offline (nepripojený) Nena1705

    Nena1705
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Takže teraz príjmem prac. na zastupovanie tej druhej na MD a keď sa prvá vráti, ukončím PP obidvom? Správne som to pochopila?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nena1705 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Takže teraz príjmem prac. na zastupovanie tej druhej na MD ´áno a keď sa prvá vráti, ukončím PP obidvom Áno, tak [.
    Odpovede v texte. Samozrejme za predpokladu, že obidve budú mať PP na dobu určitú.
    Naposledy upravil Tweety : 12.05.09 at 11:39

    Pracovný pomer doba určitá a nástup na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.