Zavrieť

Porady

Umývanie auta

Prosím Vás bloček za umývanie auta-firemného môžem dať do nákladov alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    maja
    Ak je to údžba nemá to byť 511?
    Ja robím účto 8 rokov, ale vždy to bolo na 518.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    umyvanie auta je sluzba 518 (nie opravy a udrzba 511), udrzba v zmysle starostlivost o auto, nie v zmysle opravy, servisu

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Ja to účtujem pri mesačnom vyúčtovávaní spotreby PHM normálne na 511AE ako údržba auta spolu s ostatnými spotr.materiálmi ako dest.voda, nemrzn.zmes a rôznymi drobnými nákupmi ako napr. stierače a pod.
    Zatiaľ mi nikto na to nepovedal ani slovo.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Katty
    Ja to účtujem pri mesačnom vyúčtovávaní spotreby PHM normálne na 511AE ako údržba auta spolu s ostatnými spotr.materiálmi ako dest.voda, nemrzn.zmes a rôznymi drobnými nákupmi ako napr. stierače a pod.
    Zatiaľ mi nikto na to nepovedal ani slovo.
    PHM dávam na 501AE, ostatné veci ako píše Katty dávam tiež na 511AE a mala som kontroly a nikdy som to nemala vytknuté aj audity

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    jasne že PHM dávam na 501AE a rozdelujem ešte na spotrebu a nadspotrebu podľa techničáku

    Ekonomko je offline (nepripojený) Ekonomko

    Ekonomko
    Deti deti a smernicku mate ak ano a je tam 518 je to ok alebo tam mate 511 je to ok alebo nemate smernicku OK je 518 aj 511 nikdo sa nad tym nepozastavi a ani auditori papa

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    no ja mam info, ze by nam danovaci mali kontrolovat aj spravnost pouzitia uctov, neviem kedy zacnu, a kedy to budu - chcu stihat, ale tak mi to jedna danovacka rozpravala, takze sa treba naozaj zamyslat aj nad spravnostou pouzitia uctov

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Mám osobné poznatky, ako daňováci poznajú účty. Po oddelení im koluje predpis, kde majú zvýrazňovačom podčiarknuté čo ide do nákladov a výnosov a čo nie. Niektorí nemajú ani poňatia o podrobno účtovníctve.

    Tipi je offline (nepripojený) Tipi

    Tipi
    Ekonomko
    Deti deti a smernicku mate ak ano a je tam 518 je to ok alebo tam mate 511 je to ok alebo nemate smernicku OK je 518 aj 511 nikdo sa nad tym nepozastavi a ani auditori papa
    Ekonomko, myslím že na účtovanie na syntetické účty sa veľmi smernica použiť nedá. Tá sa dá použiť na otvorené problémy bez riešenia.

    Umyvárka jednoznačne nie je oprava, otázka je, či je to udržiavanie. Podľa môjho skromného názoru je to služba slúžiaca na udržiavanie stavu vozidla v stave blízkom novému, a preto to aj dávam na 511-tku.

    Ak ju však šupnete na 518-tku, pozrel by som si kontrolórku, ktorej by to vadilo - skupina sedí, a výkazy poslané daňovému úradu detto, takže negatívne dôsledky neexistujú.

    Takže tu riešime bezproblémový problém.

    mato je offline (nepripojený) mato

    mato
    auditor na to s 99% pravdepodobnostou nepovie ani makke F, lebo su to vacsinou smiesne male sumy.. a vo vykazoch to ide do jedneho riadku (cela skupina 51x), takze je 'uplne fuk' ci 511 alebo 518..

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Možno sa to nehodí celkom do tejto témy,lebo je to celko o inom, hoci to je ohľadom umývania auta, ale nechcela som zakladať novú tému. Chcela som sa opýtať, či mi niekto neviete poradiť čím by som umyla auto od penetráka , ktorý dávajú pod asfalt keď sa robia cesty. Pešla som po takejto a auto je do polovice čierne, je to ako keby od smoly a nejde mi to dole, vyzerá to hrozne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.