Zavrieť

Porady

Som daňovníkom?

Vedel by mi niekto poradiť? Sme právnická osoba a podľa Kúpnej zmluvy predmetom ktorej je osobné mot. vozidlo, je vozidlo našim vlastníctvom dňom zaplatenia kúpnej ceny - 24. 4. 2005. Na dopravonom inšpektoráte ešte vozidlo pôvodný majiteľ neodhlásil, teda je v dokladoch ešte vždy uvádzaný ako držiteľ vozidla. My sme kúpnu cenu zaplatili a auto používame na podnikanie. Máme podať priznanie a zaplatiť daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    a ja by som este doplnil otazku - ked povodny majitel odhlasi vozidlo, bude mu vratena cast dane, ktoru zaplatil na zaciatku roka?

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    lubos f
    a ja by som este doplnil otazku - ked povodny majitel odhlasi vozidlo, bude mu vratena cast dane, ktoru zaplatil na zaciatku roka?

    Ano bude ale treba podať žiadosť na daňový úrad s priloženou fotokópiou o prehlaseni vozidla.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    zuzanavo
    Vedel by mi niekto poradiť? Sme právnická osoba a podľa Kúpnej zmluvy predmetom ktorej je osobné mot. vozidlo, je vozidlo našim vlastníctvom dňom zaplatenia kúpnej ceny - 24. 4. 2005. Na dopravonom inšpektoráte ešte vozidlo pôvodný majiteľ neodhlásil, teda je v dokladoch ešte vždy uvádzaný ako držiteľ vozidla. My sme kúpnu cenu zaplatili a auto používame na podnikanie. Máme podať priznanie a zaplatiť daň?
    Auto na podnikanie môže firma používať, ak jej vlastníkom, čiže je zapísaný v TP. Potom môže /do 15 dní / podať priznanie a zaplatiť alikvotnú časť dane z motorového vozidla. Tak isto musí zaplatiť aj zákonné poistenie.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Zo skusenosti viem, ze danovy urad aj poistovna akceptuju len udaje v technickom preukaze.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzanavo
    Vedel by mi niekto poradiť? Sme právnická osoba a podľa Kúpnej zmluvy predmetom ktorej je osobné mot. vozidlo, je vozidlo našim vlastníctvom dňom zaplatenia kúpnej ceny - 24. 4. 2005. Na dopravonom inšpektoráte ešte vozidlo pôvodný majiteľ neodhlásil, teda je v dokladoch ešte vždy uvádzaný ako držiteľ vozidla. My sme kúpnu cenu zaplatili a auto používame na podnikanie. Máme podať priznanie a zaplatiť daň?
    Na základe zmeny v TP podáte DP k dani z MV, zaplatíte Zák.poistné. Predávajúci je povinný odhlásiť MV z evidencie na Polícii buď na základe faktúry, ktorou vám MV predal, alebo na základe kúpnej zmluvy. Ako budete zúčtovávať PHM a ostatné náklady týkajúce sa MV, keď nemáte zápis vo veľkom TP, že ste jeho vlastníkom? Vyzvite dodávateľa, aby tak urýchlene urobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.