Zavrieť

Porady

Penalizačne faktury a DPH

Nikde v zákone som nenašla, že by pokuty a penále ktoré vystavujem odberatelovi boli oslobodené od DPH. Čiže otázka do pléne, Sú pokuty a penáke oslobodené od DPH alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Ekonomko
    pokuty a penale nie su predmetom dane moj skromn nazor ale neni som si 100 isty
    ale ko čitam tak to nieje v paragrafe oslobodené kedysik to tam bolo )

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=321

    McMarti, nič v zlom, ale túto istú tému ste už raz VY SAMA založili, viď vyššie uvedený odkaz...

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Jozef Mihál
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=321

    McMarti, nič v zlom, ale túto istú tému ste už raz VY SAMA založili, viď vyššie uvedený odkaz...
    V pohode p. Mihal ale nik neodpovedal presne podľa pragrafu.Takže dať listom dotaz na DR SR.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Jasné že v pohode McMarti, ale na Vašom mieste by som už do existujúcej témy pridal nový príspevok...tým tú tému oživil...Takto tu vznikne chaos ako na Dashoferi... A tým dupľom znechutíte pár ľudí, ktorí by možno aj na Vašu otázku odpovedali.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    A aby som toľko nefrľal,

    daný problém je jednoznačne chyba zákona, pretože nikde nie je definované, že penále nie sú predmetom dane. A penále nie sú ani menované medzi službami, od dane oslobodenými - napr. § 39.

    Je to v podstate paralelný problém, ako problém, či sú predmetom dane prijaté úroky z vkladov, ktoré má podnikateľ v banke.

    Ako to už na Slovensku chodí, následne všetci kľučkujeme medzi paragrafmi. Počnúc Ministerstvom financií, pokračujúc daňovými úradmi, končiac podnikateľmi.

    Výsledkom je všeobecne akceptovaný výklad zákona, podľa ktorého penále nie sú predmetom dane.

    Viď spomínané úroky príspevok
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=5546&postcount=26
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 09.07.04 at 12:53

    Penalizačne faktury a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.