Zavrieť

Porady

Dodatočné alebo riadne DPH?

V 07/2004 sme kúpili úžitkový automobil na leasing.DPH z l.zvýšenej splátky som rozrátala na 36.mesiacov (čo bola chyba). Teraz chceme auto predať a uplatniť si zbytok DPH. Na daňovom mi povedali, že záleží na mne ako si to urobím, ale nebude to jednoduché a bez následkov asi tiež nie. Tak prosím pomôžte ako to urobiť s čo najmenšími následkami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Ja by som to riešila dodatočnými daňovými priznaniami. T.j. dodatočné za 7/2004, kde si uplatníš celú DPH z I. splátky aj dodatočné za jednotlivé mesiace, kedy si si postupne túto DPH uplatňovala a nemala si. Myslím, že to je najschodnejšie riešenie.

    Joan je offline (nepripojený) Joan

    Joan
    Bolo by to moc zlé, keby som ten rozdiel uplatnila v riadnom nasledujúcom priznaní DPH?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Joan
    Bolo by to moc zlé, keby som ten rozdiel uplatnila v riadnom nasledujúcom priznaní DPH?
    Keby si si ten rozdiel uplatnila v riadnom nasledujúcom priznaní DPH a prišla by Ti kontrola na toto obdobie, tak Ti to vyhodia a nebudú brať do úvahy, že si si to mohla uplatniť už skôr, keď nemáš dodatočné DP. Teraz už nemáš nárok si to uplatniť, jedine v dodatočnom DP.

    Dodatočné alebo riadne DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.