Zavrieť

Porady

účtovanie Fa

Milý poraďáci chcem Vás poprosiť o radu. Ako účujete fa s Oranfe za telefon.

Firma má 13 telefonov. Orange mi pošle naraz 13 Fa a informáciu o stave účtu.
Musim zaúčtovať každú Fa zvlášť, alebo cez prílohu k faktúre jednou sumou.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    Ja by som povedala že treba účtovať každú fa zvlášť, každá ma svoje čislo atď. a hlavne kôli prehľadnosti....môj názor

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    podľa mňa to musí vždy sedieť s úhradou, bez ohľadu na to či to účtuješ samostatne alebo nie.

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Eva11
    Milý poraďáci chcem Vás poprosiť o radu. Ako účujete fa s Oranfe za telefon.

    Firma má 13 telefonov. Orange mi pošle naraz 13 Fa a informáciu o stave účtu.
    Musim zaúčtovať každú Fa zvlášť, alebo cez prílohu k faktúre jednou sumou.
    Ďakujem
    My máme asi 30 telefónov, a preto sme požiadali Orange, aby nám vystavovali jednu súhrnnú faktúru za firmu. Stalo to asi 100Sk, ale teraz účtujeme iba jednu a nie 30.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Ja nahadzujem každú faktúru zvlášť (je fakt, že máme len 3 telefóny, takže to ma nezabije), a úhradu robím jednou sumou.

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Ja to účtujem jednou sumou, t.j. porátam základy a DPHčky zo všetkých faktúr a do účtovníctva to zavediem ako jednu dodávateľskú faktúru.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Súhrnnej faktúre rozumiem ale nesúhlasím s kumulovaním faktúr. To nie sú bločky z čerpacej stanice . Ja účtujem každú faktúru zvlášť a aj keď je úhrada úhrnom, každú jednu faktúru v účtoch uhradím osve. Veď ani pri nákupe tovaru na faktúru nezrátavate tieto spolu. (Predpokladám)

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Sumarizácia možná za podmienky, že sú k tomu vhodné podklady (smernica čo to porieši). K účtovaniu kumulátu musia byť dokladované kumulované sumy (daniarom sa to sčitovať nechce).

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Ja mám 3 telefóny, ale účtujem ich spolu (všetky zopnem spolu a navrch dam ten suhrn, kde je cela suma za vsetky a tak to zauctujem jednou sumou), uhrádzam jednou sumou. Mala som danovú kontrolu a nepovedali mi na to ani "mäkké F" :-))

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    My máme asi 12 čísel, posielajú nám jednu "zbernú" faktúru, a ku každému telefónnemu číslu je samostatný súpis, aj výpis o volaniach, teda všetky potrebné info. Nie je problém odsledovať údaje, ktoré potrebujeme.

    xena77 je offline (nepripojený) xena77

    xena77
    my máme tiež 3 telefony a účtujem ich spolu jednou sumou, uhradzam tiez jednou sumou. Ziadna kontrola sa nad tymto nepozastavovala...:-)

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Eva11
    lenže súhrnej fa nemám vyčislené koľko do pretelefónoval
    My dostavame suhrnnu fa z T-Mobilu (7 mobilov). V prilohe je kazdy jeden mobil podrobne rozpisany. Uctujem to len jednou sumou.

    Petr je offline (nepripojený) Petr

    Petr
    Je treba účtovať každú fa zvlášť, každá ma svoje čislo , popr. číslo telefonnej stanice atď., ale hlavne hlavne kôli prehľadnosti a auditorom je to lepšie ....môj názor

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Stretla som sa už s oboma spôsobmi, ale aj ja radšem mám ich evidované zvlášť.

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Chcela by som sa spýtať na účtovanie fa orange mám tam mesačný poplatok 789 sk bez DPH a to na obdobie od 27.03.06 - 26.04.06 teraz neviem ako správne dať DPH. Na fa mám zdaniteľné 29.03.2006.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evika
    Chcela by som sa spýtať na účtovanie fa orange mám tam mesačný poplatok 789 sk bez DPH a to na obdobie od 27.03.06 - 26.04.06 teraz neviem ako správne dať DPH. Na fa mám zdaniteľné 29.03.2006.
    Do marca ju šupneš, do marca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.