Zavrieť

Porady

Pomoc v hmotnej núdzi - tlačivo.

Prosím Vás o radu:

Zamestnanec ukončil PP 30.06.2004. Dnes doniesol vypísať tlačivo z Úradu práce sv a rodiny, ohľadom žiadosti o dávku v hmotnej núdzi.
Je tam jedna kolonka, s ktorou si neviem rady, t.j. Iné príjmy /príjmy oslobodené od dane z prijímov fyzických osôb, sumy vreckového pri zahran.pracovných cestách/ - čo vlastne patrí medzi takéto príjmy, je to aj cestovná náhrada /čiže diéty pri tuzemských pracovných cestách?/.
Nestretli ste sa s tým niekto, čo ste tam uviedli?
Prosím o radu, zamestnanec toto tlačivo chce mať dnes vypísané.
Srdečná vďaka.

Ešte jedna perlička - keď som sa priamo opýtala na túto otázku zodpovednej pracovníčky úradu práce, povedala mi, že si mám zákon naštudovať sama.
Znamená to, že ona to nevie?

Pekný deň a ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Monika : 12.07.04 at 09:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Monika ,vytlačila som si Žiadosť o pomoc v hmotnej núdzi a v časti "D" sú príjmy - tam je text -Iné .napr.výhra v lotérií. Vy ako účtovníčka dáte podklad o netto mzde/ RD,SV,výkon práce, odmeny ,prémie, odstupné/za obdobie aké požaduje úrad , a za "iné " zodpovedá žiadateľ.

    Príjemnú prácu.

    LudmilaZ je offline (nepripojený) LudmilaZ

    LudmilaZ
    Síce odpovedám už asi neskoro, ale len teraz som si všimla otázku a práve včera
    som dostala nový zákon o životnom minime 601/2003 v znení zákona 372/2004,
    kde sa v § 4/1c píše:
    Za príjem sa na účely určenia súm životného minima považujú :
    sumy v r e c k o v é h o pri zahraničných cestách do výšky 40% nároku na stravné ustanovené osobitným predpisom.

    Čiže nie diety, ale vreckové .

    Tiež som uvažovala , ako to účtovať, aby som v prípade potreby mala k dispozícii
    tento údaj, aj keď som to doteraz nepotrebovala. Myslím si však, že je to údaj, ktorý
    má vyplniť zamestnávateľ.
    chcela by som sa opýtať,, momentálne som evidovaná na UPSVR ako uchádzač o zamestnanie,, v tomto období vykonávam absolventskú prax a od septembra nastupujem na externé štúdium VŠ, od Januára nežijem s rodičmi v jednej domácnosti,nakolko ani rodičia niesu vlastníkmi žiadného domu či bytu, presťahovala som sa k starým rodičom. Pracovníčka UP mi oznámila že mám nárok na nejaký príspevok v hmotnej núdzi a dostala som žiadosť o pomoc v hmotnej núdzi. Mám problém s tým že neviem ako mám to tlačivo vypísať, aké je moje sociálne postavenie, kto sú spoločne posudzované osoby, aké sú moje príjmové pomery?,, ked moj jediný príjem je príjem z absolventskej praxe a aké sú moje bytové pomery?,, kedže dom je starých rodičov a ja sa tam iba "priživujem" samozrejme aj miesto trvalého pobytu mám nahlásené u starych rodičov, kým moji rodičia majú trvalý pobyt na inej adrese. Bola by som veľmi vďačná ak by ste mi poradili .

    Pomoc v hmotnej núdzi - tlačivo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.