Zavrieť

Porady

Prijate faktury a DPH

Dobry den, prosim Vas poradte mi ako to robite vy. Pride do firmy faktura napr. 8.7.2005 den dodania je 30.06.2005 mozem si to dat do odpoctu za jun?

Zacala som to robit tak ze uctovny datum dam je 08.07.2005 ale odpocitenie dane dam datum dodania je to tak spravne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Ja dávam všetky do toho mesiaca aký je dátum dodania, samozrejme ak ju mám do podania daňoveho priznania DPH. Ak príde neskôr, dám kedy prišla. My odvzádzame DPH v milionoch, takže využijem každú faktúrku. Toto sa týka len dodavateľských faktúr zo SR.

    jajusa je offline (nepripojený) jajusa

    jajusa
    Ved aj ja mam ten problem ze je to v minionoch a preto mi to robi velke rozdiely. Dakujem tak to robim ako ty SOME

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    jajusa
    Dobry den, prosim Vas poradte mi ako to robite vy. Pride do firmy faktura napr. 8.7.2005 den dodania je 30.06.2005 mozem si to dat do odpoctu za jun?

    Zacala som to robit tak ze uctovny datum dam je 08.07.2005 ale odpocitenie dane dam datum dodania je to tak spravne?
    Dakujem
    Ak ti dojde faktura na prelome mesiacov, je na tebe ako sa rozhodnes, ci tuto DPH uplatnis podla dodania v juni alebo podla prijmu faktury v juli
    ja dávam podľa dňa dodania,ak mám do podania DPH (t.j.25. v mesiaci) faktúru napr. s dňom dodania 30.6.. dám za jún, ak je deň dodania 15.7. dám za júl, ak je ale deň dodania 30.06.a nemám FA do 25.7. dám za júl - t.j. za obdobie, v ktorom som ju obdržala. OK?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    dstancikova
    ja dávam podľa dňa dodania,ak mám do podania DPH (t.j.25. v mesiaci) faktúru napr. s dňom dodania 30.6.. dám za jún, ak je deň dodania 15.7. dám za júl, ak je ale deň dodania 30.06.a nemám FA do 25.7. dám za júl - t.j. za obdobie, v ktorom som ju obdržala. OK?
    Je to v poriadku, ja to robím tiež tak isto.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Daska
    tu sa mi neda suhlasit??? preco???
    Tak teda SUHLASIM s JanaF
    Lebo otázka bola nesprávne zaradená - do Zákony, tlačivá, aktuality...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    dstancikova
    ja dávam podľa dňa dodania,ak mám do podania DPH (t.j.25. v mesiaci) faktúru napr. s dňom dodania 30.6.. dám za jún, ak je deň dodania 15.7. dám za júl, ak je ale deň dodania 30.06.a nemám FA do 25.7. dám za júl - t.j. za obdobie, v ktorom som ju obdržala. OK?
    Ja tiež robím tak isto.

    Prijate faktury a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.