Zavrieť

Porady

mesačný výkaz na SP - zle vypočítané dni

Prebral som výpočet mzdy.

Zamestnancovi mzdová účtovníčka zle vypočítala dni za odrobený mesiac(namiesto 21 dní mu dala iba 15). Prišiel na to zamestnanec až teraz. Čo mám spraviť, podľa mňa mám podať opravné výkazy za ten mesiac.

Zamestnanec tvrdí, že jemu to stačí tak aby som mu dal za tých 6 dní odmenu a je to vyriešené. Lenže ako to vysvetliť SP, kto za neho tých 6 dní platil poistenie???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Moje riešenie:

    Opravný výkaz do SP, kde zmením iba dni, za ktoré bol poistený.

    Doplatok mu dám do nového mesiaca ako odmenu, aby som nemusel meniť odvody za predchádzajúci mesiac.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    podľa mňa to môže byť - vidíš si šikulka. Len ak má náhodou nízku mzdu, tak daj pozor, aby si za tých opravených 21 dní dosiahol aspoň minimálnu mzdu!!! Ak má vyššiu mzdu ako minimálnu, tak potom nič. Pekný deň

    daria je offline (nepripojený) daria

    daria
    Ja to v takých prípadoch riešim tak, že zamestnacovi urobím opravu do minula,
    zadám mu rozdiel a doplatím v mzde za nasledujúci mesiac, opravné výkazy
    nerobím, pretože doplatok má vyplatený vo výplate, ktorú spracúvam.
    Program si doplatky odvodov preráta sám. Tzn. Urobí odvod z dopočítanej mzdy
    rozdielom a priráta ich k odvodom spracovávanej mzdy. Najprv som musela robiť
    opravné výkazy do Soc.poisťovne, teraz to však už nepovažujú ako opravu. Takže
    ja to mám ošetrené v programe, ktorí je mimochodom super.

    Pekiný deň.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Neviem či tomu správne rozumiem M3G, ale na mesačný výkaz poistného sa zapisujú jednotlivým zamestnancom nie odpracované dni, ale kalendárne dni daného mesiaca, počas ktorých trvá poistenie. Čiže napríklad v júli 2004 za zamestnanca tam bude 31 dní. Z tohto počtu dní sa prípadne vylúčia dni pred nástupom - po nástupe do zamestnania v priebehu mesiaca, dni prerušení, dni vylúčiteľných dôb podľa § 140 zákona o soc.poistení.
    Viď poučenie k vypĺňaniu mesačného výkazu - príloha.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Ja by som chcela vedieť čo urobila pani účtovníčka pri výpočte , keď mu nezaplatila 6 dní dala mu neplatené volno ,alebo akú odchýlku ? Ak by sa mne stala takáto chyba tak si vypočítam koľko by bol dostal a rozdiel nahrať do základu /váš prvok mzdy/a do daľších zložiek mzdy tak isto a počítač vypočíta poistné a daň . Pozor na výpočet priemeru pre náhrady ./ aby bol zárobok a dni by chýbali /. Výkaz by som neopravovala , ale by som si niekde poznačila ,že je to doplatok mzdy za obdobie.. .

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    To predtým som nedostatočne osvetlil. Tých 15
    a 21 dní sa týkalo mzdového listu a nato mi nadväzuje výkaz:

    Na výkaze malo byť 29 dní, keďže zamestnanec nastúpil do zamestnania 3.5.

    Lenže mal 1 deň neplateného voľna(nechápem načo také komplikácie), malo tam byť teda 28 dní, počas ktorých je zamestnanec poistený.

    Avšak účtovníčka uviedla iba 22 (že vraj z dôvodu, lebo na prezenčke nemal 6 dní napísaný počet hodín, zamestnanec proste zabudol a účtovníčka bola lenivá sa spýtať). Z toho dôvodu mu do výplaty zarátala iba 15 dní namiesto 21. Samozrejme zamestnanec to zbadal, až keď došli peniaze na účet a s účtovníčkou sa dohodol, že ona to "nejako" zapláta ďalší mesiac. Lenže....

    Ešte taká otázka: Čo s neplateným voľnom?
    Ja som mzdy zobral s podmienkou, že už nebude žiadne ďalšie neplatené voľno, pretože odmietam stále vypisovať odhláškoprihlášky. Navrhol som im, nech im dávajú "P", keď vyčerpajú 7 dní Péčiek, nech si berú dovolenku a keď vyčerpajú aj dovolenku, dám do výplaty plný počet hodín a zamestnanci zostanú dlžní.
    Neviem či je ešte nejaká iná možnosť. Zamestnanci dostávajú základnú mzdu a neviem, či neporuším pracovnú zmluvu, keby som to chcel zjednodušiť a základnú mzdu prepočítať na daný počet hodín, s tým že hodiny budú v plnom počte za mesiac, len základná mzda sa zníži?
    Naposledy upravil M3G : 13.07.04 at 20:01

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Vymýšľate cesty, ako obísť problémy a tým si robíte iné problémy. Na Vašom mieste by som sa zmieril s existenciou povinnosti nahlasovať prerušenia a výpočet mzdy máte potom bez problémov.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Áno p.Mihál má pravdu veď by ste sa zamotal, ako uvádzate porušil by ste pracovnú zmluvu. Zamestnanci ako ste sa presvedčili si vedia zrátať jedna + jedna.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Zamestnancom poviem, že kto bude chcieť ísť na neplatené voľno, rád mu poskytnem výkaz, aby si ho doma pekne a najlepšie na stroji vyplnil. :/

    mesačný výkaz na SP - zle vypočítané dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.