Zavrieť

Porady

DPH - tipos

Ahojte chcela by som sa opytat, mam FO, ktora prevadzkuje Tipos, je od 1.3.2009 platca DPH, mam dilemu, uplatnit si Dph alebo nie z mandatnej odmeny? Citala som vsetky reakcie ohladne tejto temy, prestudovala som si zakon. Ale mam v tom stale hokej.
V zuctovacom listku z terminalu mam to rozpisane:
Mandatna odmena za loteriove cinnosti a
Mandatna odmena za neloteriove cinnosti vratane DPH.
Teda ak to dobre chapem, mozem si uplatnit DPH z Mand. odm. za neloter. cinnosti, lebo to nespada pod §41?
Prosim vas o rychlu odpoved, neviem sa dovolat na DU.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    s.eliska je offline (nepripojený) s.eliska

    s.eliska
    ano dobre to chapes volali sme do tiposu a vysvetlili nam to tak isto dph platis len z neloteriovych cinnosti

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    katkalia Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som sa opytat, mam FO, ktora prevadzkuje Tipos, je od 1.3.2009 platca DPH, mam dilemu, uplatnit si Dph alebo nie z mandatnej odmeny? Citala som vsetky reakcie ohladne tejto temy, prestudovala som si zakon. Ale mam v tom stale hokej.
    V zuctovacom listku z terminalu mam to rozpisane:
    Mandatna odmena za loteriove cinnosti a
    Mandatna odmena za neloteriove cinnosti vratane DPH.
    Teda ak to dobre chapem, mozem si uplatnit DPH z Mand. odm. za neloter. cinnosti, lebo to nespada pod §41?
    Prosim vas o rychlu odpoved, neviem sa dovolat na DU.
    Dakujem
    Zrejme si mala na mysli, že odvedieš DPH len z nelotériovej činnosti, či nie?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    s.eliska, s tebou súhlasím, len katkalia sa vyjadrila, že UPLATNÍ SI ODPOČET z nelotériovej činnosti. Zrejme mala na mysli, že z tejto činnosti odvedie daň, a nie že si uplatní odpočet...

    xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

    xoxolushka
    katkalia Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som sa opytat, mam FO, ktora prevadzkuje Tipos, je od 1.3.2009 platca DPH, mam dilemu, uplatnit si Dph alebo nie z mandatnej odmeny? Citala som vsetky reakcie ohladne tejto temy, prestudovala som si zakon. Ale mam v tom stale hokej.
    V zuctovacom listku z terminalu mam to rozpisane:
    Mandatna odmena za loteriove cinnosti a
    Mandatna odmena za neloteriove cinnosti vratane DPH.
    Teda ak to dobre chapem, mozem si uplatnit DPH z Mand. odm. za neloter. cinnosti, lebo to nespada pod §41?
    Prosim vas o rychlu odpoved, neviem sa dovolat na DU.
    Dakujem

    áno, tak je to správne, štátom povolené lotérie sú oslobodené, ale dobíjanie kreditov je s 19% dph

    katkalia je offline (nepripojený) katkalia

    katkalia
    abel Pozri príspevok
    Zrejme si mala na mysli, že odvedieš DPH len z nelotériovej činnosti, či nie?
    ano, myslela som, to tak, ze odvediem DPH len z neloteriovej cinnosti, ospravedlnujem sa, zle som sa vyjadrila, dakujem velmi pekne za odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.