Zavrieť

Porady

Dodatočné odpočítanie DPH

Dobrý deň,
som uplný novic nielen do DPH ale aj do podnikania a prosím poradiť ohľadne dodatočného odpočtu DPH. Momentálne nie som registrovaný platič DPH,
prevadzkujem koz. salón od Februára 2004. V Máji 2004 som doviezol odevy z tretích krajín, po vyclení som zaplatil DPH. Moja otázka je, či sa dá požiadať o vratenie tejto DPH ak sa stanem registrovaným platičom DPH od 1. Augusta?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    §55 zakona o DPH
    tuto dan je mozne odpocitat v prvom zdanovacom obdobi, ak je k dispozicii faktura, v tomto pripade je to JCD, takze ak je tovar pouzity na podnikatelske ucely (TOTO JE PODMIENKA) a pouzity na vykony, ktore podliehaju DPH, tak vznika narok na plne odpocitanie z toho JCD, ktore bolo zaplatene v maji

    IvanD je offline (nepripojený) IvanD

    IvanD
    Ano, par.55 sa o tovare nezmienuje. Čiže podla par.55 si viem odpočítať daň zo zariadenia salónu, ale nie tovaru. Vie sa k tomu este niekto vyjadriť či je nejaka cesta ako odpočítať daň z tovaru?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    V § 55 je myslené majetkom aj tovar. Nie je to len dlhodobý hmotný a nehmotný majetok odpisovaný.
    V prípade dovezeného tovaru pred registráciou si pri registrácii môže platiteľ uplatniť odpočet dane, ak má JCD a doklad o zaplatení DPH.
    Pripomínam, že musíte vedieť, či použijete ten tovar na svoje podnikanie. Len vtedy môžete odpočítať DPH v plnej výške.
    Naposledy upravil bea : 13.07.04 at 12:10

    IvanD je offline (nepripojený) IvanD

    IvanD
    Takze si mozem uplatnit odpocet dane len na tovar ktory momentalne vlastnim? ak som uz predal 30% dovezeneho tovaru na ktory mam JCD a dokald o zaplateni DPH pred registraciou, tak sa DPH za tento tovar odpocitat neda, spravne?
    dakujem za neocenitelne rady vsetkym v tomto fore!

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    §55 to jasne hovorí: "Platiteľ nemôže odpočítať daň, ak majetok nepoužije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ." Tým sa rozumie, že môžete odpočítať DPH len z tovaru, ktorý ešte máte a použijete ho na dodávky ako platiteľ.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    odporučujem urobiť inventarizačný zápis - stav zásob, tovaru, aby ste dokázali daňovákom, že ste ho skutočne mali. My ste to takto urobili a odpočítali sme si daň - v prvom daňovom priznaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.