Zavrieť

Porady

Znova preprava

Prosím vás o radu. Mám povinnosť samozdanenia (alebo nejakú inú), ak pre mňa (SK-platiteľ DPH) uskutočňuje prepravu materiálu ČR-neplatiteľ DPH vrámci ČR?

Ďakujem za pomoc a prajem všetkým pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Doporučila by som prečítať nižšie uvedené príspevky, tam sa to rozoberalo.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Tá preprava je asi nočnou morou pre každého, aj kto nie je priamo prepravca. Podľa mňa, ak ti fakturuje neplatca DPH, a miestom prepravy podľa §15 ods. 3 je miesto kde sa preprava vykonáva, čiže ČR, nemusíš si to samozdaniť, pretože nejde o prepravu s miestom dodania v tuzemsku, takže daňová povinnosť neprechádza na prijímateľa. Niesom v preprave odborník, ale toto je môj názor.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Podľa môjho názoru:Prepravca SK registrovaný pre daň, objednávateľ prepravy SK registrovaný , začiatok aj koniec prepravy v ČR, teda EU, DPH dodaní objednávateľ prepravy , ktorému bolo pridelené IČ DPH na Slovensku § 16 ods. 1 na kotý sa odvoláva aj citovaný § 15 ods. 3

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Ahoj. Prepravca je ČR-neplatiteľ a prepravuje iba v ČR (napr. z Prahy 1 do Prahy 2). A § 16 sa týka iba prepravy medzi členskými štátmi. Preto si veľmi neviem rady. Ja to zatiaľ nezdaňujem. Pekný deň.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Môj názor na vec.
    Miesto dodania prepravných služieb, pokiaľ by bol Čech plátca, by bolo v ČR. Ale keďže Čech nie je plátca, nevystaví vám faktúru s IČ DPH, nakoľko ho nemá a vy viete, že táto služba nebude predmetom dane. Keby bol Čech plátca DPH a ako spomínate preprava sa uskutočňuje v rámci ČR, tak by ste sa nevyhli registrácie v ČR, nakoľko by táto daň patrila ČR.
    Asi takto to môže byť. Alebo máte iný názor?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Nezdaňuješ to. Prepočítaš faktúru a zaúčtuješ.To je všetko. Miesto dodania služby je CR.
    Naposledy upravil Zuzka : 18.07.04 at 19:58

    enter je offline (nepripojený) enter

    enter
    A kto potom zaplatí tú daň v ČR alebo v SR a na základe čoho.
    Ešte by bolo treba vedieť či ste konečný odberateľ alebo službu budete ďalej fakturovať.
    Naposledy upravil enter : 18.07.04 at 18:41

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Betty uvádza, že prepravca je Čech - neplátca. Preprava sa uskutočňuje v rámci ČR. Čiže ak nie je Čech plátca, nemôže fakturovať DPH. Keby prepravoval medzi členskými štátmi, ČR -> SR, SR -> ČR, objednávateľ Slovák je plátca, nastala by iná situácia.
    Môj názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.