Zavrieť

Porady

navyše uhradené preddavky-poraďte

Dobrý deň, prosím poraďte mi.

Prebrala so v manželovej firme účtovníctvo a zmluvu mám od 1.7. Predošlá účtovníčka mala zmluvuvu do konca mája, ale preddavky na daň z miezd za ňu omylom odviedli aj za mesiac jún. Ako to riešiť, pýtať ich späť, alebo o to menej zaplatiť v nasledujúcom mesiaci (s pripojením listu)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    jalenka
    Dobrý deň, prosím poraďte mi.

    Prebrala so v manželovej firme účtovníctvo a zmluvu mám od 1.7. Predošlá účtovníčka mala zmluvuvu do konca mája, ale preddavky na daň z miezd za ňu omylom odviedli aj za mesiac jún. Ako to riešiť, pýtať ich späť, alebo o to menej zaplatiť v nasledujúcom mesiaci (s pripojením listu)?
    Predsa si zasielala ( alebo zašleš)na DÚ Prehľad, tam si mala vyznačiť zrazené a odvedené. V nasledujúcom mesiaci odvedieš o to menej. Môj návrh, možno niekto dá iný.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    ondrejvla
    Predsa si zasielala ( alebo zašleš)na DÚ Prehľad, tam si mala vyznačiť zrazené a odvedené. V nasledujúcom mesiaci odvedieš o to menej. Môj návrh, možno niekto dá iný.
    Súhlasím, ale ja by som im to oznámila aj písomne.

    janicka je offline (nepripojený) janicka

    vydatá, bezdetná, osoba, ktorá sa učí všetko o mzdách ako samouk ...viac janicka
    Práve som dorobila prehľad za 2. kvartál a my sme dali za apríl omylom uhradiť o 20.000 Sk viac ako sme mali povinnosť. Tento mesiac za jún, sme uhradili o to menej a vo výkaze je to napísané. Oznámenie sme nepísali.

    navyše uhradené preddavky-poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.