Zavrieť

Porady

Fakturovanie Čechy

Ahojte všetci, chcem sa spýtať na jednu vec: slovenský podnikateľ - sro /platca DPH/ dostal stavbu v ČR. Materiál na stavbu bude nakupovať od českej sro, ktorý bude spolu s prácami fakturovať objednávateľovi stavby v ČR. Otázka: Môže česká sro fakturovať materiál s DPH slovenskému subjektu ak poskytol IČ DPH?? Je podmienka fakturovania bez DPH???

P.S. V zmluva je medzi zhotoviteľom a objednávateľom urobená tak, že česká sro bude fakturovať materiál s DPH !!!

Ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme s DPH. stavba je v ČR, miesto dodania je v ČR, musí sa odvádzať česká ČR. SR sa môže zaregistrovať v Prahe na českú DPH a podávať české DP DPH, čiže si odráta fakturovanú DPH v Čechách. A to aj na vstupe aj výstupe.

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    Ja mam trocha podobný problém. Slovenská s.r.o. dodáva a montuje materiál na jednej stavbe v ČR pre českú firmu. Tu SR s.r.o. vznikne veľký odpočet dane, lebo veľa nakupuje materiálu v SR a keď vystaví fa českej firme nemôže si uplatniť DPH!? A naopak, českej firme, kôli tomu vznikne vysoká vlastná daň. povinnosť. Dá sa to aj inak riešiť????

    Gabr je offline (nepripojený) Gabr

    Gabr
    Lida
    samozrejme s DPH. stavba je v ČR, miesto dodania je v ČR, musí sa odvádzať česká ČR. SR sa môže zaregistrovať v Prahe na českú DPH a podávať české DP DPH, čiže si odráta fakturovanú DPH v Čechách. A to aj na vstupe aj výstupe.
    Píšeš, že sa môže registrovať, ale ak sa nezaregistruje, čo potom? V tomto som úplný laik, prosím pomôž.
    Ak sa zaregistruje pre DPH v ČR, vystavuje fa v CZK alebo v SKK? /možno hlúpa otázka, ale naozaj som laik/.
    Ďakujem za pomoc.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    veronix
    Ja mam trocha podobný problém. Slovenská s.r.o. dodáva a montuje materiál na jednej stavbe v ČR pre českú firmu. Tu SR s.r.o. vznikne veľký odpočet dane, lebo veľa nakupuje materiálu v SR a keď vystaví fa českej firme nemôže si uplatniť DPH!? A naopak, českej firme, kôli tomu vznikne vysoká vlastná daň. povinnosť. Dá sa to aj inak riešiť????
    Možno pomôže takýto názor :
    § 13 DPH : miestom dodania tovaru ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou, alebo montážou je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný - teda tam, kde sa tovar s montážou dodáva, odvediem daň / do ŠR ČR / Nakoľko je však odberateľ registrovaný platiteľ DPH, jedná sa o intrakomunitárne dodanie tovaru, ktorý si dodaní odberateľ /predpokladám, tak ako u nás pri nadobudnutí tovaru : teda DPH si sama dodaním a zároveň hneď aj odpočítam, daňová povinnosť z tohoto titulu by mala byť nulová, ale fakt nie som si istá ako to funguje v ČR /
    Samozrejme, že slovenskému dodávateľovi vznikne nadmerný odpočet DPH.
    Ak by odberateľ v ČR nebol platiteľom DPH, potom slovenskému dodávateľskému subjektu vzniká povinnosť registrácie DPH v ČR, z čoho vyplýva, že DP z titulu DPH by bola prenesená na neho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.