Zavrieť

Porady

Nálepky a plagáty

Ahojte prosím pomôžete mi ako sa účtujú plagáty a nálepky môže sa to účtovať ako spotreba reklm. na 501 alebo sú tam nejaké zmeny? A ešte jedna otázka, keď sme nakúpili nejaké veci ktoré neskôr budeme dávať ako dar (niekto si od nás niečo kúpi a mi mu dáme ku tomu napr. tričko) mám to účtovať na repre bez DPH alebo ako dar na 543 ako dar.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olmoj je offline (nepripojený) olmoj

    olmoj
    spracovanie teda výroba plagátov a nálepiek by som učtovala na 518. A k tričkám §21 h) daňovými výdavkami nie su výdavky na reprezentáciu okrem výdavkom na reklamné predmety označené obchodným menom alebo ochrannou znamkou poskytovateľa vhodnote neprevyšujúcej 16,60eur za jeden predmet.
    Čiže ak sú označené logom firmy tak to mám dať na 513 s DPH? Myslím že sa to po novom tak účtuje a keď sú to sú to rekl. predmety bez názvu tak to mám dať na 513 bez DPH ako repre?
    A k tým plagátom keď vo faktúre nemám napísané výroba ale len plagáty a nálepky a počet kusov tak aj tak by si to dala na 518?

    ďakujem

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    afrodita3108 Pozri príspevok
    Čiže ak sú označené logom firmy tak to mám dať na 513 s DPH? Myslím že sa to po novom tak účtuje a keď sú to sú to rekl. predmety bez názvu tak to mám dať na 513 bez DPH ako repre?
    A k tým plagátom keď vo faktúre nemám napísané výroba ale len plagáty a nálepky a počet kusov tak aj tak by si to dala na 518?

    ďakujem
    Pri všetkom čo sa účtuje na 513, nie je nárok na odpočet DPH, čiže účtuje sa to aj s DPH na 513 a je to nedaňový náklad, pokiaľ sú reklamné predmety ako tie plagáty, tie by som dala na 501 a čo sa týka predmetov označených logom firmy do sumy za 1 ks do 16,60 EUR tiež na 501 a je tu nárok na odpočet DPH.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    afrodita3108 Pozri príspevok
    A ešte je rozdiel keď je v texte napísa né výroba plagátov a len plagáty?
    Je to rozdiel. V jednom slovíčku.
    V prvom prípade je to služba, v druhom materiál. ... Ale inak je to to isté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.