Zavrieť

Porady

Kúpa PC so softvérom - JÚ

Dobrý deň,
veľmi pekne prosím o radu. Kúpili sme PC aj so softvérom - cena spolu cca 1.300 eur. (tz, že nemusím zaradiť do dlhodobého majetku). Ten softvér bol program vista busines a stál cca 100 eur. Podľa ceny softvér patrí do drobného nehmotného majetku a neviem, ako sa takýto majetok má odpisovať a či sa vôbec má. Urobila by som dobre, keby som dala PC do dlhodobého majetku aj so softvérom ( odpis sk 1 ) ?
Je to všetko na jednej faktúre.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Učinnosť ZDP od 20.3.2009, ako aj postupov účtovania mi hovoria, že sa cena:
    - hnotného majetku zvýšila na 1700,-
    - nehmotného na 2400

    Osobne by som účtovala ako VOZD: materiál - obstaranie PC so software
    - urobila by som si evidenciu tohto majetku do knihy KHM (kôli inventarizácii), ide o majetok, kt. OC je menej ako 1700, DP viac ako jeden rok

    zuzanalenka je offline (nepripojený) zuzanalenka

    zuzanalenka
    chcem sa spytat, kupila som od znameho pocitac za 1500 EUR. Predpokladam, ze ho mam v jednoduchom uctovnictve zaradit do skupiny dlhodoby majetok - kancelarske potreby pocitace. Da sa odpisat este v tomto roku jednorazovo? alebo do akej sumy sa da odpisat takyto majetok jednorazovo? Vopred dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzanalenka Pozri príspevok
    chcem sa spytat, kupila som od znameho pocitac za 1500 EUR. Predpokladam, ze ho mam v jednoduchom uctovnictve zaradit do skupiny dlhodoby majetok - kancelarske potreby pocitace. Da sa odpisat este v tomto roku jednorazovo? alebo do akej sumy sa da odpisat takyto majetok jednorazovo? Vopred dakujem.
    Dá sa, neprekračuje hranicu dlhodobého hmotného majetku.

    Kúpa PC so softvérom - JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.