Zavrieť

Porady

skončenie PP - prenos dovolenky k inému zamestnávateľovi

Dobrý deň, zamestnanec chce skončiť pracovný pomer dohodou k 31.8., má nevyčerpanú dovolenku 6 dní z min. roku a 17 dní mu pripadá nárok na tento rok do skonč. pr. pomeru. Je možné aby zamestnanec nevyčerpal túto dovolenku, zamestnávateľ mu ju nepreplatil alebo časť z nej a on by si ju čerpal u nového zamestnávateľa? Ja si myslím, že takáto možnosť je len pri dočasnom pridelení zamestnanca pre iného zamestnávateľa. Neviem či som sa správne vyjadrila, ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    my to praktizujeme tak, ze v takomto pripade si ten zamestnanec dovolenku vycerpa tesne pred vypovedou, a potom ukonci pracovny pomer

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    mala som podobný prípad, ale išlo o prepojené firmy, čiže tam by sa to mohlo uskutočniť (prenos dovolenky), ale bolo to dosť komplikované, lebo nový zamestnávateľ by mal preplatiť dovolenku tomu starému - to bol niekdajší § 115 starého ZP, platného do 1. 7. 2003.
    Od 1. 7. 2003 sa § 115 týka iba dočasného pridelenia. Čiže odporúčam dovolenku vyčerpať, alebo preplatiť.

    Monika je offline (nepripojený) Monika

    Monika
    my sme mali k 30.06.2004 tiež ukončenie PP na dobu určitú a nevyčerpanú dovolenku sme preplatili, lebo zamestnanec si ju nestihol vyčerpať.

    Ervin je offline (nepripojený) Ervin

    Ervin
    § 116 ods. 2 ZP toto je prave ten prakticky jediny dovod, kedy je povinnost preplatit nevycerpanu dovolenkugentlemanska dohoda o tom ze si zamestnanec vycerpa dovolenku pred skoncenim prac. pomeru prip. dohoda ako dolozka v dohode o skonc. prac. pomeru je pripustna....samozrejme na to treba mysliet pri samotnom rokovani o ukonceni prac. pomeru so zamestnancom

    skončenie PP - prenos dovolenky k inému zamestnávateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.