Zavrieť

Porady

začiatočné zostatky

Dobrý deň. Mám k Vám jedmńu pbosbu. Takto: Preberam učtovníctvo po druhom učtovníkovi a ešte mi nedal stavy k 31.12.2008. Môžem si už nahadzovať januar, februar, marec, april, maj? A potom ked mi to dá, tak začnem nahadzovať začiatočné zostatky.Dá sa to? Nebude to mať vplyv na výpočet danoveho priznania k DPH? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    zsuctaren Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mám k Vám jedmńu pbosbu. Takto: Preberam učtovníctvo po druhom učtovníkovi a ešte mi nedal stavy k 31.12.2008. Môžem si už nahadzovať januar, februar, marec, april, maj? A potom ked mi to dá, tak začnem nahadzovať začiatočné zostatky.Dá sa to? Nebude to mať vplyv na výpočet danoveho priznania k DPH? Dakujem.
    Záleží od softu. Niektoré softy vyžadujú mesačné uzávierky a požadujú zadať počiatočné stavy - inak nejde účtovať rok. Iné dokážu začiatočné stavy prevziať i v polovici roka.

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    Dobrý deň,
    ak účtovná jednotka v roku 2010 uplatňovala paušálne výdavky a v roku 2011 prešla na jednoduché účtovníctvo, aké sumy začiatočných zostatkov (banka a pokladnica) budú v roku 2011? Začína sa tam od nuly, keďže v roku 2010 ani výkazy z dôvodu uplatňovania paušálnych výdavkov podávané neboli? Prevedú sa len neuhradené pohľadávky a záväzky?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    LILIEZ Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ak účtovná jednotka v roku 2010 uplatňovala paušálne výdavky a v roku 2011 prešla na jednoduché účtovníctvo, aké sumy začiatočných zostatkov (banka a pokladnica) budú v roku 2011? Začína sa tam od nuly, keďže v roku 2010 ani výkazy z dôvodu uplatňovania paušálnych výdavkov podávané neboli? Prevedú sa len neuhradené pohľadávky a záväzky?
    ....predsa podľa skutočnosti. V pokladni môže byť aj nula, ale v banke?! Veď máš výpis z BÚ, no a na ňom predsa vidíš aj PS. Akoby si chcela, aby Ti to potom sedelo?

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    ďakujem, lebo hlavne tá pokladnica mi nebola jasná. Ale už som v obraze. Takže pokladnica 0€, BÚ podľa výpisu a pohľadávky a záväzky podľa stavu?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    LILIEZ Pozri príspevok
    ďakujem, lebo hlavne tá pokladnica mi nebola jasná. Ale už som v obraze. Takže pokladnica 0€, BÚ podľa výpisu a pohľadávky a záväzky podľa stavu?
    áno

    začiatočné zostatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.