Zavrieť

Porady

Dobropis

Ahojte ,môžete mi poradiť

Máme uzatvorenu rámcovu zmluvu so spol. v ktorej poskytujeme bonus za odobraty tovar . V zmluve je uvedené obdobie od3.4.2009-16.4.2009 ja som vystavila dobropis s dátumom 16.4.2009 s DPH .Až neskor som si všimla ,že v zmluve je uvedené : ,že nebudú po vzniku daňovej povinnosti opravovať základ dane ani daň.
teraz neviem čo mám robiť Dobropis mi nevratili .Znamená to ,že ked som ho vystavila 16.4.2009 čo je koniec obdobia može byť s DPH.
čakam na odpovede ,pretože teraz mám na júl vystaviť ďalší a nevie ako či s DPH alebo bez????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tulila Pozri príspevok
    Ahojte ,môžete mi poradiť

    Máme uzatvorenu rámcovu zmluvu so spol. v ktorej poskytujeme bonus za odobraty tovar . V zmluve je uvedené obdobie od3.4.2009-16.4.2009 ja som vystavila dobropis s dátumom 16.4.2009 s DPH .Až neskor som si všimla ,že v zmluve je uvedené : ,že nebudú po vzniku daňovej povinnosti opravovať základ dane ani daň.
    teraz neviem čo mám robiť Dobropis mi nevratili .Znamená to ,že ked som ho vystavila 16.4.2009 čo je koniec obdobia može byť s DPH. Áno.
    čakam na odpovede ,pretože teraz mám na júl vystaviť ďalší a nevie ako či s DPH alebo bez????
    Postupuj podľa zmluvy, ak budeš fakturovať po období v nej uvedenom, budeš fakturovať bez dph.
    § 25 Zákon o dph
    (6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    a tie dobropisy čo som už vystavila su v poriadku tým ,že som ich vystavila s DPH?? nemusim to opraviť dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tulila Pozri príspevok
    a tie dobropisy čo som už vystavila su v poriadku tým ,že som ich vystavila s DPH?? nemusim to opraviť dík
    Len mi nie je jasné, či toto obdobie, ktoré píšeš, je obdobím dodania , alebo je to obdobie už po dodaní. Toto ešte upresni.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    Citujem : Predavajúci sa zaväzuje ,že poskytne kupujúcemu zľavu vo výške 90,- bez DPh ak hodnota dodávky tovarov počas obdobia od 3.4-16.4.2009 presiahne čiastku vo výške 100EUR.

    To je vlastne obdobie ,za ktoré sa poskytuje tá zľava

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tulila Pozri príspevok
    Citujem : Predavajúci sa zaväzuje ,že poskytne kupujúcemu zľavu vo výške 90,- bez DPh ak hodnota dodávky tovarov počas obdobia od 3.4-16.4.2009 presiahne čiastku vo výške 100EUR.

    To je vlastne obdobie ,za ktoré sa poskytuje tá zľava
    Dobre teda, ak si tú prvú faktúru, resp. dobropis ystavila v období dodania tovaru, postupovala si správne, fa s dph, po období dodania, už fakturuješ bez dph, tak ako som už uviedla vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.