Zavrieť

Porady

DPH pri predaji firemneho automobilu

Poradi mi niekto???

predala som firemny automobil ihned po ukonceni leasingu obcanovi.
Dufam som nemusela mat znalecky odhad na automobil???
Nevystavovala som mu fakturu, len PPD. Dala som sumu, ale DPH z nej som neodviedla, ani som ju na doklade nevycislila, nakolko neslo o uzitkove vozidlo a ani pri splatkach leasingu som DPH na vstupe neuplatnovala.
- dufam som to urobila dobre????

dik za pripomienky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    obcan je jedina osoba, ktorej nemusime vystavovat fakturu - SPRAVNE (len taka poznamocka, ja fa vystavujem takmer vzdy, kvoli jednoduchsiemu uctovaniu),

    odvod DPH - ak to bolo osobne auto, nie je narok na odpocitanie, takze nie je ani povinnost na odvod dane - SPRAVNE

    a co sa tyka ceny, zo ktoru bolo auto predane, myslim, ze tam musi byt znalecky posudok, alebo zistenie ceny, za ktoru sa take auto predava v tom case, my si to podkladame alebo znaleckym posudkom, alebo si zistime ceny v bazaroch a servisoch a za taku cenu ho predavame, ale k tomuto prosim nech sa este niekto vyjadri

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    dakujem, dufam to mam OK

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    no bolo by lepšie, keby bol znalecký posudok, lebo aj keď máte zistené aké ceny idú v autobazároch, ako to podložíte do účtovníctva?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    len som si spravila kupno-predajmu zmluvu kde popisujem stav vozidla. Vozidlo ma zostatkovu hodnotu len 1000 - z tit. ukoncenia leasingu. Ja som ho predala za 100 000,-

    Martinková je offline (nepripojený) Martinková

    Martinková
    My sme tiez predavali auto -ja som vystavila aj fakturu, ale mali sme aj kupnopredajnu zmluvu .Pýtala som sa na danovom urade povedali, ze nemusim mat znalecky posudok .Uctovna hodnota auta ajtak je mensia ako predajna cena /predali ste to zo ziskom/ PH si nemusela odvadzať.
    Dokonca si mozes ziadat naspat alikvotnu ciastku cestnej dane do konca roka.
    Nam danovy urad bezproblemov alikvotnu ciastku cestnej dane vratil.
    Betka

    DPH pri predaji firemneho automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.