Zavrieť

Porady

DPH a terminál

Ahojte.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. S manželom sme sa stali platci DPH. Zákazníci dosť často využívajú na platbu terminál. Z ceny, ktorú zákazník zaplatí ci banka berie províziu a na účet už príde pripísaná iba suma bez provízie. Rozpis celej sumy a tiež aj výška provízie, ktorú si vzala banka príde v samostatnom výpise. Chcem sa opýtať? Ktorú sumu mám dať vlastne do príjmu a evidencie DPH? Tú, ktorú účtujem zákazníkovi a z ktorej si banka strháva províziu alebo tú sumu, ktorá je reálne zobrazená vo výpise z banky a ktorú tiež my reálne aj dostaneme? A čo s tým samostatným výpisom? Mám ho brať iba ako informatívny alebo ho treba niekde zaúčtovať napr. do ID?
Ďakujem Vám veľmi pekne všetkým za radu. Ak napíšete pomôžete. Pekný dnik prajem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tvojim zdaniteľným plnením je "celá" suma. Provízia je výdavkom, záleží od sústavy účtovníctva, kedy o nej účtuješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.