Zavrieť

Porady

Datum prepoctu kurzom NBS

prosim vas, ako postupujete v pripade, ked na doklade z ERP alebo na fakture je datum zo soboty, nedele alebo v ten den je sviatok? ktory den z kurzoveho listka NBS pouzivate v tychto pripadoch?

ja by som povedala, sobota - kurz piatok, nedela - kurz pondelok, sviatok - kurz najblizsieho pracovneho dna
neviem, ci myslim spravne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Ja dávam kurz, ktorý platil. To je, že v sobotu a nedeľu poúžívam kurz z piatka, ten platí do pondelka. V pondelok je vydaný nový. Vo sviatok dávam vlastne kurz vyhlásený deň pred sviatkom.

    A čo ostatní?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sobota, nedeľa - posledný známy kurz = piatkový
    sviatok - posledný známy kurz = deň pred sviatkom

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Aj ja to robím tak. Tiež som v tom nemala jasno. Keď sa pozrieš na kurzový lístok, tak je tam údaj, že platí od... a platí až dovtedy, kým nevyjde ďalší.Pekný vikend.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Je prípustné aj stanovenie mesačných kurzov internou smernicou, t.j. kurzom vyhláseným NBS k 1.dňu v mesiaci sa prepočítavajú všetky účt.prípady v cudzej mene v danom mesiaci??????

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    dakujem vam vsetkym, takze vzdy je potrebne pouzit posledny znamy kurz, ma to svoju logiku, lebo ten je platny, az kym nevyjde novy, ako pise betty

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Je prípustné aj stanovenie mesačných kurzov internou smernicou, t.j. kurzom vyhláseným NBS k 1.dňu v mesiaci sa prepočítavajú všetky účt.prípady v cudzej mene v danom mesiaci??????

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Internou smernicou nie je možné stanoviť prepočet kurzov raz za mesiac ani nijako inak, keď nie je to v súlade so zákonom. A zákon o účtovníctve v § 24 uvádza akým kurzom treba prepočítať majetok a záväzky v cudzej mene.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Mám bankový výpis vedený v cudzej mene, ktorý mi chodí raz za týžden s tým že pohyby su bud denne alebo každý druhý deň.Chcela by som vedieť aký kurz mám použiť pri jednotlivých položkách. Napr. pohyb 5/7/2004, 8/7/2004 a bankový výpis vystavený 11/7/2004

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja to účtujem kurzom pri pohybe, čiže 5/7/2004 kurzom z tohoto dňa. Vtedy bol uskutočnený prevod peňazí medzi bankami. Ja mám napr. výpis iba 1x za mesiac. Nebolo by podľa mňa správne, keby som všetky položky zaúčtovala s dátumom 30. alebo 31. Všetky položky zaúčtujem v deň pohybu, čiže aj zahraničné platby.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja mám výpis tiež len k poslednému dňu mesiaca a pohyby prepočítavam kurzom v deň pohybu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.