Zavrieť

Porady

zmena menovitej hodnoty imania

Chcela by som sa opýtať na zmenu menovitej hodnoty základného imania v nadácii. Robí sa to tak ako napr. pri s.r.o.? Ide o to, že mi prišlo oznámenie z ministerstva vnútra SR, že máme taktiež povinnosť zmeniť menovitú hodnotu vkladov do imania. Odvolávajú sa na ustanovenia §11 odst.2 zákona o nadáciách. Ale ja teraz neviem na akých tlačivách, čo k tomu treba a či sa to podáva priamo na ministerstve, kde je vlastne nadácia registrovaná, alebo na okr.súde kde sa robí s.r.očka. Vie mi niekto konkrétne poradiť?
Ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    Je potrebné nasledovné: Návrh správcu na zmenu údajov zapísaných do registra, na ktorom musí byť pravosť podpisu úradne osvedčená. Špec.tlačivo na to nie je, treba len adresovať list MVSR, že chce nadácia a správca za ňu podať návrh na zmenu. K tomu je potrebné priložiť rozhodnutie správnej rady so všetkými podpismy členov o vykonaní zmeny v nadačnej listine vo forme dodatku k nadačnej listine. Zmena sa týka menovitej hodnoty imania nadácie (z 200 000Sk na 6638,78€)a zmeny majetkového vkladu zakladateľa(ak je viac vkladateľov tak aj ich vklady je potrebné prepočítať na €). Toto rozhodnutie ale nemusí byť úradne overené. No a 2x originál (nie kópia)úradne overený Dodatok k nadačnej listine, na ktorých musí byť pravosť podpisu predsedu správnej rady úradne osvedčená. Dúfam že to niekomu pomôže. Toto všetko sa posiela na MVSR a do konca roka sa neplatí žiaden poplatok.

    zmena menovitej hodnoty imania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.