Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

z dohody sa neodvádza nič okrem toho úrazového poistenia čo platí zamestnávateľ, odmena sa zdaní a vyplatí študentovi, je potrebné preukázanie štatútu študenta, čiže ak donesie potvrdenie o návšteve školy tak je všetko o.k.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

K dohode o brigádnickej práci študentov je potrebné potvrdenie o štúdiu. Odvody sú také isté ako u dohôd o vykonaní práce - úrazové poistenie platí zamestnávateľ vo výške 0,8 % z brutto mzdy.
Študentov je treba upozorniť na to, že keď zarobia za mesiac viac ako 3000,- Sk, musí odviesť do zdravotnej poisťovne 14 % z brutto mzdy.


UVEDENÉ PLATÍ PRE ROK 2004. Pre rok 2005 vyhľadajte novšie príspevky...
Naposledy upravil Richard : 04.05.05 at 08:56
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Dakujem VAm za odpovede.

Z toho mi ale vyplyva, ze je jednoduchsie je uzavriet klasicku dohodu o VP a mam pokoj. Nepotrebujem dokladovat potvrdenie o navsteve skoly.
Vdaka
Jozef
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

no podla toho na čo toho dotyčného berieš, lebo rozdiel je činnosť a vykonanie práce....ak potrebuješ niekoho na vykonávanie stále sa opakujúcej činnosti tak ti dohoda o VP neprejde...
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Katty,

jedna sa o vypomoc v sklade na cca 2 tyzdne.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

tak to sa dá na tú DVP

pekný zbytok dňa
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Dakujem Katty,
aj tebe pekny zvysok dna.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef, chcem len podotknúť, že ak so študentom uzavrieš dohodu o vykonaní práce, aj tak tam platí limit 3000,- Sk pre neplatenie 14% do zdravotnej poisťovne. Ak presiahne príjem 3000,- musí platiť ten odvod. Čiže buď zarobí len do 3000,- Sk, alebo dohodu uzavri s niekým, kto štatút študenta nemá. Pekný deň
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

K studentskym dohodam a povinnosti platit 14% ZP nad 3000,-Sk: pocula som od viacerych studentov, ze jednoducho na to kaslu a neohlasia to ZP, ani neplatia. Ake ma podla Vas ZP moznosti vobec na to prist? (okrem pripadnej kontroly u zamestnavatela)? Dakujem za nazor.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Mysím, že zdravotné poisťovne nemajú šancu sa dozvedieť, že nejaký študent pracuje u viacerých zamestnávateľov naraz a má vyšší príjem ako 3000 Sk mesačne. Do soc.poisťovne však všetci zamestnávatelia mesačne musia vo výkazoch uvádzať rodné čísla dohodárov a ich hrubý príjem. Na DU koncom roka zasa všetci musia odovzdať Hlásenie o výúčtovaní dane - to obsahuje aj rozpis jednolivých zamestnancov - ich rodné čísla, mená, aj hrubé príjmy. To, či sa zdrav. poisťovne, soc. poisťovne a DU nejako navzájom informujú, resp.overujú, či je niekto študent a mal by za neho zdrav.poistenie platiť štát, alebo nie, to neviem.
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Ja mam študenta na dohodu o BPŠ a na zdravotnej poisťovni APOLLO mi povedali že ho
musím prihlásiť a potom aj odhlásiť. Poistné si platí sám, ale tiež v poisťovni mi povedali
že aby som mu to zrazila a poslala riadne s odvodmi. Zdá sa mi to zbytočne pre mňa veď prečo ja mam plniť povinnosť niekoho druhého.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Myslim, ze zamestnavatel nie je povinny prihlasit, odhlasit studenta a este za neho aj odviest poistne. To sa asi ZP Apollo isti, aby to poistne dostala.
Student by sa mal prihlasit kazdy mesiac samostatne, ak presiahol prijem 3000,- ako samoplatca - je to jednorazove prihlasenie, aspon vo VsZP to tak funguje. A dalsi mesiac zas. Je to take divne aj s terminmi, lebo prihlasit by sa mal do 8 dní, ale kolko dostane presne, sa moze dozvediet az ked dostane vyplatu, napr. 15.dna, t.j. uz presvihol termin...
0 0
Ervin Ervin

Ervin je offline (nepripojený) Ervin

suhlasim student sa musi prihlasit sam je to jeho povinnost nie zamestnavatela

zdavotna postovna moze kazdeho kto plati poistne poziadat o vydokladovanie obdobia, ak to subjekt nesplni moze ulozit pokutu
0 0
selena selena

selena je offline (nepripojený) selena

Ja sa do miezd velmi nerozumiem, chcem sa len spytat na vas nazor. Ak student zarobi 5000,- v hrubom, zamestnavateľ odvedie 0,8 % z 5000 t.j. 40,- Sk. Zamestnanec dostane ciste 5000 - 19% cize 4050. Potom pricupita do poistovne ze sa chce prihlasit a zaplatit tych 14%. Cize 0,14 x 5000= 700 Sk. Cize dokopy mu z tych 5000 hrubeho zostane 3350 Sk. Trochu malo nie? Alebo mam v tom velmi velky chaos?Nemalo by sa dan 19% platit z 5000-700 cize z 4300 Sk.
Naposledy upravil selena : 13.09.04 at 12:27
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... ak nemá u inej organizácie (zamestnávateľa) podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak mu ho daj podpísať a on dostane 5000,- Sk naruku a z toho 700,- Sk odvedie zdravotnej poisťovni a na stole mu zostane 4300,- Sk. Trošku viac, čo? :-)))
Pekný deň
0 0
selena selena

selena je offline (nepripojený) selena

Doplnila som trosku svoj predch. prispevok. Cize sa mu zdanuje celych 5000 a nie 5000-700 ?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Áno je to tak. Keď nepodpíše vyhlásenie ako píše Vladan, tak podá na konci roka daňové priznanie, tam si odpočíta odvod do zdravotnej poisťovne (musí mať potvrdenie o odvedenej čiastke) a daň sa mu vráti.
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
bea
K dohode o brigádnickej práci študentov je potrebné potvrdenie o štúdiu. Odvody sú také isté ako u dohôd o vykonaní práce - úrazové poistenie platí zamestnávateľ vo výške 0,8 % z brutto mzdy.
Študentov je treba upozorniť na to, že keď zarobia za mesiac viac ako 3000,- Sk, musí odviesť do zdravotnej poisťovne 14 % z brutto mzdy.
Tých 3000 Sk za mesiac sa nasčítava u všetkých zamestnávateľov dokopy?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Áno, u všetkých.
0 0
metracik2 metracik2

metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac
dohoda o brigadnickej praci studentov - odvod za zamestnavatela je 0,8 % na urazove poistenie z celkovej odmeny a treba doklad o navsteve skoly (stredna aj vysoka skola, ale student je len denne studium) prijem nad 3000,- je povinonost studenta si zaplatit zdravotne poistenie 14%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať