Zavrieť

Porady

Registrácia platcu DPH a plnenie pri službách

Dobrý deň prajem, sme spoločnosť zaoberajúca sa službami. Chcela by som sa opýtať keď sme sa stali - dobrovoľne platcami DPH (na základe zaregistrovania sa na DÚ) napríklad od 15.9.2009, službu sme zrealizovali už 14.9.2009 ale pri faktúre dám dátum vystavenia 15.9.2009 a zdaniteľné plnenie tiež 15.9.2009. Alebo dám dátum dodania 14.9.2009, ale to už nemôžem uplatniť v daňovom priznaní za 3.Q. Vlastne chcela by som sa opýtať ako to mám vlastne urobiť pri daňovom priznaní k DPH za 3.Q. od ktorého dňa a čo vlastne mám nárok uplatniť resp. odviesť. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Alebo v skratke povedané dnes mi prišla faktúra s DPH ale ja sa stanem platcom až od budúceho týždňa, môžem si to uplatniť v daňovom priznaní k DPH alebo nie ?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    mertinkova Pozri príspevok
    Alebo v skratke povedané dnes mi prišla faktúra s DPH ale ja sa stanem platcom až od budúceho týždňa, môžem si to uplatniť v daňovom priznaní k DPH alebo nie ?
    NIE.

    Registrácia platcu DPH a plnenie pri službách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.