Zavrieť

Porady

vystavenie faktúry- prevádzka

ahojte. žívnostník má prevádzku inde ako sídlo.
Ked vystavujem faktúru za službu ktorá adresa tam má byť uvedená? Sídlo alebo prevádzka?alebo obe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Pridam sa k tejto teme otazkou tiez : Ten isty pripad, a zaujima ma, aka adresa ma byt napr. na razitku, a vobec aj na uradne dokumenty aku uvadzat, ci prevadzkovu adresu, alebo adresu sidla. Dakujem.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Zákon o účtovníctve....
    § 10
    Účtovný doklad
    Na začiatok

    (1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

    a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
    b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
    c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
    d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
    e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
    f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
    g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.

    (2) Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods. 5.

    Zákon o DPH
    § 71
    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    (2) Faktúra musí obsahovať

    a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
    b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
    c) poradové číslo faktúry,
    d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
    e) dátum vyhotovenia faktúry,
    f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
    g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
    h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
    i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

    Podrobne naštuduj minimálne túto "bibliu" pre účtovníka, ak si účtovník:

    http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...2009-a.html#10

    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2008-a.html#71

    http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

    6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    lorelei Pozri príspevok
    Pridam sa k tejto teme otazkou tiez : Ten isty pripad, a zaujima ma, aka adresa ma byt napr. na razitku, a vobec aj na uradne dokumenty aku uvadzat, ci prevadzkovu adresu, alebo adresu sidla. Dakujem.
    Najlepšie uvádzať oboje.
    SW by mal dať možnosť uviesť súčasne aj niesto podnikania - sídlo, /ako je uvedené v ŽL - osobne to kontrolujem na www.zrsr.sk, kde nájdeš naraz aj FO aj PO/, ale tiež miesto prevádzky.

    Len by som doplnila....

    Vieme sa tak trochu zorientovať "pozorovaním" aj takto:
    Napr. Fa od mob. operátorov. Sídla majú zväčša v Ba, ale pracovísk - stredísk, prevádzok v každom kúte. Čo majú uvedené na Faktúre?...A pritom v Ba väčšina ich odberateľov nebola....možno pomôže....
    Naposledy upravil atka4 : 16.09.09 at 08:59

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    atka4 Pozri príspevok
    Najlepšie uvádzať oboje.
    SW by mal dať možnosť uviesť súčasne aj niesto podnikania - sídlo, /ako je uvedené v ŽL - osobne to kontrolujem na www.zrsr.sk, kde nájdeš naraz aj FO aj PO/, ale tiež miesto prevádzky.
    Dakujem za odpoved, respektujem aj etiketu, len som sa nevedela zorientovat, kde mam pod cim hladat. Asi som antitalent. Este raz dakujem, pekny den.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    lorelei Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, respektujem aj etiketu, len som sa nevedela zorientovat, kde mam pod cim hladat. Asi som antitalent. Este raz dakujem, pekny den.
    v odpovedi pre teba to nebolo

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    atka4 Pozri príspevok
    v odpovedi pre teba to nebolo
    viem, ale keby som zadala temu ja, tak ano, v pohode.....

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    ahojte ahojte. budem vystavovať faktúru. my sme dodávatelia. odberatel má sídlo v Bratislave ale prevádzku v Galante. Mám tam zadat teda tiez obe adresy?alebo stačí len prevádzka?

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    toju Pozri príspevok
    ahojte ahojte. budem vystavovať faktúru. my sme dodávatelia. odberatel má sídlo v Bratislave ale prevádzku v Galante. Mám tam zadat teda tiez obe adresy?alebo stačí len prevádzka?
    Ak ide o FO uvádzaš adresu miesta podnikania, ak ide o PO uvádzaš adresu sídla, adresa prevádzkarne môže byť uvedená tiež.

    vystavenie faktúry- prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.