Zavrieť

Porady

riadok 25 DPH priznania - oprava odpocitanej dane

Ahojte,

pochopila som spravne r.25 DPH priznania - oprava odpocitanej dane, ked si myslim, ze tam ide DPH z dobropisov a tarchopisov od mojich dodavatelov? Kedze kratime DPH koeficientom, ide sem uz tato DPH po prepocte?
Diky
Usporiadat
All All

All je offline (nepripojený) All

Ano, dobropisy a tarchopisy idu do riadku 25, sucasne idu aj do riadkov
23 a 24 DP. S koeficientom nepracujem, ale predpokladám, ze je to az po uplatneni koeficientu, tak ako uvadzas.
0 0
Veselá Veselá

Veselá je offline (nepripojený) Veselá

All prosím čo myslíš tým "súčasne" !!!!!!!!!!
0 0
All All

All je offline (nepripojený) All

Ahoj, napisem Ti priklad:

131/321 r.23 ZD
399/343 r.24 dan - vystup/samozdanenie
343/399 r.25 dan - vstup/samozdanenie
dufam, ze pomohlo
0 0
Veselá Veselá

Veselá je offline (nepripojený) Veselá

Ano tento spôsob je len pri faktúrach a dobropisoch z krajín EÚ (samozdanenie).

Ak dostaneme dobropis od dodávateľa zo SR uvádzaš sumu DPH len do r.25.
Ak vystavujeme dobropis odberateľovi SR uvádzame základ do r. 23 DPH r.24.
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

heňa nie je mi dosť jasné prečo by si tie dobropisy krátila koeficientom? podľa mňa nie. ja si myslím že krátenie koeficientom je v DP vyriešené už pred r.25 a v zákone nič nie je o tom že by si aj dobropis mala kratit.to plnenie si krátila a dobropisom len vraciaš odpočet.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

To sa všetko týka tovaru, ale čo stakými dobropismi ako je preplatok na predplatnom pri publikáciach, preplatok z platených záloh elektriky a plynu?
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

daj to do riadku 15 ak je to v tuzemsku a pokiaľ to nie je forma dobropisu tie preplatky su len vyuctovania ja to nedavam do 25
0 0
alka alka

alka je offline (nepripojený) alka

A co by ste robili v takom pripade, ze ste v roku 2003 vystavili FA na sluzby za decem.2003 - november 2004 s 20% DPH a teraz ju na zaklade zrusenia objednavky stornujete. Tiez sa riadim parag.25 ?
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

vystaviť dobropis a v prechodných ustanoveniach máš že dobropis sa takkou sadzbou kú mala fa ktorej sa dobropis týka a v priznaní to dáš do r.23 ZD a 24 DPH a dobropis v zmysle §25 presne tak ale sadzba v zmysle prechodných
0 0
alka alka

alka je offline (nepripojený) alka

To znamena, že teda vystavim FA s 20% DPH a na zaklade par.25 to uvediem aj do danoveho priznania za maj - jun do r.23,24 ako uplne zrusenie dodavky sluzieb.

Dakujem. Tiez som nad tym tak uvazovala, ale nebola som si ista. Este raz vdaka.
Naposledy upravil alka : 22.07.04 at 07:42
0 0
Heňa Heňa

Heňa je offline (nepripojený) Heňa

alexaneta
heňa nie je mi dosť jasné prečo by si tie dobropisy krátila koeficientom? podľa mňa nie. ja si myslím že krátenie koeficientom je v DP vyriešené už pred r.25 a v zákone nič nie je o tom že by si aj dobropis mala kratit.to plnenie si krátila a dobropisom len vraciaš odpočet.
ahoj alexaneta,

to predsa nema logiku, aby som si nemohla znizit koeficientom aj dobropis.
Ak mam v jednom mesiaci DPH na vstupe 190,00 po kráteni 150,00, predsa nebudem nasledujúci mesiac po obdrazni dobropisu vracat statu 190,00, ale vratim len nizsiu sumu, urcite to nebude 150,00, lebo koeficient uz budem mat iny, ale o moc nepridem.

Ahoj
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ja mam takuto otazku k tejto teme. Co sa tyka refundacii blockov z ERP, co som ja vystvila. Napriklad vystavila som blocek 8.6.2004 a 10.6.2004 príde zákazník, ze chce tovar vratit, tak mu vratim peniaze a urobím refundaciu. Uvadza sa aj takáto oprava základu DPH a DPH do danoveho priznania DPH ako oprava základu dane ??? Teda, neuvadzam to do riadku 3, ale do riadkov 23,24,25.....uplne som z toho domotana....PROSIM O RADU
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Ja som to pochopila tak, ze do r.23 a 24 sa davaju udaje z vystavenych dobropisov, /uskutočnene plnenia /teda aj storna z ERP a do r.25 z dobropisov, ktore Vam pridu /dosle fa/.
Este otazka:Za II.Q sa podava DP zvlast za 04 a zvlast za 05-06. Uhradi sa to jednou sumou, ale pod akym VS -novým??
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ja to platim jednou sumou, s novým VS, nech si to tety na DU vyparuju
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ak vznikne spocitanim oboch dan.priznania vlastna danova povinnost, plati sa jedna suma s novym DIC
0 0
alka alka

alka je offline (nepripojený) alka

Má sa to uhradit jednou sumou a variabilným symbolom má byť nové pridelené IČ DPH. Tak mi to aspoň povedali na daň.úrade.
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Zdravím všetkých na porade! Ako by ste riešili opravu odpočítanej dane ( teda dobropis od zahranič. dodávateľa) - napr.: dobropis z EU, dodávateľ je zaregistrovaný pre daň vo svojej krajine. Opravný doklad vystavili v 5./04, prijatý bol v 6/04. Podľa § 53 - ak bola vykonaná oprava základu dane, ktorá má za následok zníženie zákl. dane.....sa oprava odpočítanej dane vykoná v tom mesiaci, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane. Ja by som to dala na vstupe aj na výstupe v 6/04, ale program mi to rozdeluje - ponížil mi daň na vstupe v 5/04 a na výstupe v 6/04. Dobropis som mala pred podaním DPH za 5/04. Konzultovala som to s audítorom, aj s pracovníčkami DÚ, ale jednoznačnú odpoveď som nedostala. Díky vopred za názory. anam
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

podľa mňa ja by som to dala do šiesteho mesiaca keď som obdržala doklad o oprave základu dane a nakoľko na jednej strane dôjde k zníženiu odpočítanej dane na druhej musí dôjsť k zníženiu daňovej povinnosti nakoľko sa jedná o fa, ktorú ste zdaňovali na vstupe a zároveň aj na výstupe a riešila by som to cez riadky 23,24,25
pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Haloooo poradkyne a poradci prosííííím potvrdenie že som dala do DP 07/04 dobropisy sprááávne.

Mám aj dobropis vystavený (pre odberateľa v SR) ZD 125.024 a daň 23.755
aj dobropis od dodávateľa ktorý je však z EU ZD 5.774 a daň 1.098

v r.23 uvediem -130.798
v r.24 uvediem - 24.852
v r.25 uvediem + 1.098

mám to správne????
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

Jasné Katty, máš to správne iba pri jednom výpočte si sa sekla o 1,-Sk. princíp je správny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať