Zavrieť

Porady

suvaha

Prosím súrne potrebujem pomoc.
Nesedí mi suvaha s výkazom ziskom a strat.Neviem kde mám hľadať chybu.
V pondelok potrebujem dať papiere do banky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Najprv pozri, či ti sedí obratová predvaha. Na konci by mala byť nula a obraty by sa mali rovnať.
    Ak áno, zisti rozdiel a skús to hľadať po jednotlivých účtoch. Máš zle nastavené prevody do výkazov.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    trojan-sro Pozri príspevok
    Prosím súrne potrebujem pomoc.
    Nesedí mi suvaha s výkazom ziskom a strat.Neviem kde mám hľadať chybu.
    V pondelok potrebujem dať papiere do banky.
    1. Skontrolovať predošlé obdobie
    2. Skontrolovať počiatočné stavy
    3. Skontrolovať výkazy na Hlavnú knihu
    4. Ak ide o účtovanie v programe, skontrolovať, či všetky použité účty sú zaradené do riadkov súvahy a výsledovky - napr. v MRP dať pred tlačou výkazu funkciu skontrolovať.
    5. Skontrolovať, či nie je aktívny účet zaradený k pasívam, alebo naopak.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dôvody, prečo nesedí, je tu rozoberané v mnohých témach. Daj si do vyhľadávača.
    skus postupne
    1.porovnaj, či účet 431 je rovný nule, ak nie, či rozdiel medzi Súvahou a VZaS je práve tento HV za rok 2008
    2. skontroluj všetky novootvorené účty v roku 2009, či maju definíciu na riadok S alebo VZaS-ak soft nevyžaduje túto definiciu pri založení účtu, často sa na to zabuda
    3. urob rozdiel účtov 5 a 6 v účtovníctve a porovnaj VZaS, či sedí. Ak nie,. rozdiel budu tvoriť obraty na novootvorených účtoch
    4 urob rozdiel súvahových účtov v účtovníctve a porovnaj či sedí HV s výkazom. Rozdiel bude v obratoch novootvorených účtoch
    5 Over si či konverzia na EUR k 1:1:2009 .nevykazuje chybný nenulový rozdiel.
    6. ak všetko zlyhá, vytlač si predvahu alebo mesačnú HK, a chod účet po účte a odšktni si ručne výkazy. Resp. ten, ktorý je chybný (zistíš podľa bodu 3 a 4). Takto nájdeš účty, ktoré sa pri generovaní do výkazu nedostali.
    nemsuíš nasilu riešiť prípadnú chybu v programe. Výkazy prehod do excelu a dopracuj ručne.
    Veľa zdaru.
    Hľadam ale nemožem najsť chybu.
    Obratovu predvahu mi nechce dať za celý učtovný rok iba po mesiacoch. Neviem čo s čím mám kontrolovať.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Velmi často sa stáva, že pohladávky voči DU, sa nájdu medzi záväzkami v súvahe.

    343- je účet i A, i P (máme ich zvačša ako účty pasívne, ak Vám vznikli NO, tak to má ísť medzi aktíva)
    341- preddavky na daň - je to pohladávka voči DU, a ak máte tento účet ako P

    Mne pri vyčíslovaní pre banku urobia hlavne miš maš účty súvis. s DU. Skúste začať týmito. Ešte skúste účet 221, ak náhodou máte kontokorent, ten sa uvedie v pasívach

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prevod k 1.1. - máš v poriadku?
    A čo zostatok na účte 431? pokiaľ nemáš zaúčtované VZ, asi tam máš nejaký údaj, tento uveď do riadku "nerozdelený zisk min.rokov"

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    ... možno aj účet 395, ten tiež robí šarapatu, k 31.12.2008 má byť nulový.
    Alebo skús vytlačiť súvahu + výkaz ZaS po mesiacoch a zisti v ktorom mesiaci Ti ten rozdiel "vyskakuje-zároveň odškrtávaj hlavnú knihu anal.evidencie účet po účte... potom skúsime radiť ďalej.
    PS: ani nevieme o aký rozdiel ide... možno bude len zaokrúhlením, napr. pri prechode na euro

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja som raz riesila takyto rebus a nakoniec som prisla na to, ze mam zostatok na ucte 131, to robilo sarapatu. Ked som preuctovala na 132, bolo to v poriadku.
    Zistila som že šarapatu mi robi počiatočný stav suvahový, mám ho v minuse. Čo s tým???? Prosím.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    trojan-sro Pozri príspevok
    Zistila som že šarapatu mi robi počiatočný stav suvahový, mám ho v minuse. Čo s tým???? Prosím.
    Koniec roka bol v poriadku? Porovnať hlavnú knihu, ktorý účet mal taký zostatok k 31.12. HV je zaúčtovaný správne?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    [QUOTE=trojan-ápan
    To je vážna chyba. To znamená, že je porušená bilančná kontinuita. Návodov na hľadanie chyby je tu uvedených dosť. Porovnaj v prvom rade
    účet 702 predchádzajúceho obdobia s účtom 701 tohto obdobia. Ak sú zhodné, chybu si si preniesla už z predchádzajúceho obdobia a treba ju hľadať tam. Ak sa tieto účty líšia o hodnotu zostatku na 701, k chybe došlo pri preklápaní. Skús urobiť nový prechod, väčšina softov to umožňuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.