Zavrieť

Porady

účtovanie školení

Dobrý deň, potrebujem radu ohľadom účtovania školení.
Školíme fyzické osoby, kt. zaplatia zálohu (v hotovosti alebo na účet) a po skončení doplatok.
Stačí vystaviť príjmový doklad s textom záloha a potom ďalší príjm.doklad - doplatok? Alebo musí mať každý faktúru? Doteraz sme vystavovali len PPD.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    to mi nikto tu neporadi? viem ze pre mnohych z vas je to jednoducha otazka,
    ale chcem si to tu len potvrdit, ci to robim spravne...
    vystavujem PPD s textom zaloha a potom PPD s textom doplatok. nie je naozaj treba dokladat faktury, ked sa jedna o fyz.osoby?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    aura Pozri príspevok
    to mi nikto tu neporadi?
    ... možná keby si napísala niečo viacej o svojej firme; ste právnicka osoba, alebo fyzická účtujúca v PÚ, plátcovia DPH alebo nie,...
    V každom prípade daný postup nepovažujem za správny. To akože účtuješ zálohu priamo do výnosov a potom doplatok tiež? Alebo posledným PPD zúčtuješ prijaté zálohy? Máte potom vôbec prehľad o tom, či ste vyúčtovali všetky služby (resp. zálohy)?

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Sme sro, nie sme platci dph. este som nic neuctovala do softveru, len vystavujem doklady pre FO. Platia nam bud v hotovosti alebo na fir.ucet. Vystavujem doklady s textom zaloha a potom doklad s textom doplatok. bez faktury. preto som si chcela overit, ci je to spravne....

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a to po vas nikto zo skoliacich fakturu nechcel?

    ja by som robila takto:
    - PPD na prijem zalohy, resp. zauctovany prijem cez BU
    - vystavila by som fa na celu cenu skolenia na konkretnu osobu a do faktury by som uviedla "odpocitanie zaplatenej zalohy vo vyske xxx" a "doplatok je vo vyske yyy"
    - doplatok by uhradili v hotovosti, tak vystavila by som PPD na uhradu doplatku s uvedenim cisla faktury alebo ak maju moznost uhradit na BU, tak na zaklade vypisu zauctovala doplatok

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Zatiaľ nikto faktúru nežiadal, sú to súkromné osoby, nie firmy ani živnostníci... nedávajú si to do nákladov. To by som musela vystavovať faktúry napr.50ks mesačne len ohľadom školení... to je dosť zložité.
    Neviete jednoduchšiu možnosť?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    podla mna to az take zlozite nie je... urobis si prvu fakturu a kazdu dalsiu len skopirujes a prepises osobu...

    alebo skus urobit jednu hromadnu fakturu na jedno skolenie, vypis si k nej zoznam ludi, kolko kto uhradil na zalohe a doplatok ti ostane na jednej fakture a v prilozenom zozname budes vidiet kto ma kolko doplatit... platby by sa parovali podla VS, cize jedna fa by mala napr. tych 50 dokladov o uhrade... a odberatela na fakture by som uviedla "maloodberatel podla zoznamu" a prilozila ten zoznam...

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Dakujem pekne, to urobim hromadnu fakturu, ak sa to takto da...to by mi vyriesilo problem.
    ale ako budem kazdemu ucastnikovi odovzdavat doklad o uhrade skolenia? ked budu platit prev.prikazom na banku, tak im nebudem musiet davat ziadny doklad?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Pri úhrade prev. príkazom im nedávaš už žiadny doklad o úhrade - na to je bankový výpis .

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Dakujem pekne! a ešte môžem poprosiť o názor, či to účtovať ako služby na účet 518?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aura Pozri príspevok
    Dakujem pekne! a ešte môžem poprosiť o názor, či to účtovať ako služby na účet 518?
    Sú to služby-518AE vám poskytnuté, vami poskytnuté 602AE.
    Naposledy upravil Tweety : 21.10.09 at 07:44

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.