Zavrieť

Porady

Je to pohľadávka?

Dobrý deň!
Účtujem pre autoškolu. Chcel by som vedieť, že či mám zaúčtovať všetky ľudí ktoré sa prihlásili do autoškoly hneď do pohľadávok?Lebo sú taký, ktorý len podpíšu prihlášku a potom ani neprídu, alebo len nabudúci rok, a potom musím ich zaúčtovať ako príjem, hoci mi v tom roku neplatili nič. Čiže môžem s tým čakať dovtedy, kým mi zaplatia kurz alebo nie???
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    stefan987 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Účtujem pre autoškolu. Chcel by som vedieť, že či mám zaúčtovať všetky ľudí ktoré sa prihlásili do autoškoly hneď do pohľadávok?Lebo sú taký, ktorý len podpíšu prihlášku a potom ani neprídu, alebo len nabudúci rok, a potom musím ich zaúčtovať ako príjem, hoci mi v tom roku neplatili nič. Čiže môžem s tým čakať dovtedy, kým mi zaplatia kurz alebo nie???
    Ďakujem!
    Tento príspevok by si zaslúžil byť na čele hviezdnej roty.
    Prihlásených nezaúčtuješ, ale zaúčtuješ pohľadávku a príjem len v prípade, že nirktorí neodídu, že kurz úspešne dokončia, bude im vystavený daňový doklad na zaplatenie a doklad, že zaplatili. Alebo len jedno z toho.
    Prajem Ti úspešný deň.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Musíš si najprv dať odpoveď na hlavnú otázku, "kedy Ti vznikol účtovný prípad = u Teba poskytnutie služby...?" a keď ti ten účtovný prípad vznikne, tak potom môžeš vystavovať účtovné doklady = pohľadávky, faktúry atď.
    Naposledy upravil promont maja : 08.10.09 at 13:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.