Zavrieť

Porady

Opakované dodanie služby

Naša spoločnosť prenajíma skladové priestory. Zmluva je uzavretá na neurčitú dobu a je v nej uvedené: "Nájomca sa pri uhrádzaní nájomného zaväzuje dodržiavať termíny splatnosti uvedené na faktúre." Faktúra za jún bola vystavená 30.6.2004 a splatnosť je 14.7.2004.
- do ktorého obdobia mám zaradiť DPH?
(...mám sa riadiť §19 ods.3 - ide o opakované dodanie služby... služba sa považuje za dodanú dňom, kedy má byť podľa zmluvy zaplatené (v zmluve nemáme uvedený presný dátum, ale je tam odvolávka na splatnosť faktúry a tá je 14.7.)
1 - dať to do júna (služba poskytnutá v júni)
2 - dať to do júla (podľa dátumu splatnosti)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    tak isto mám zmluvu o nájme (konkrétne trafostanice), ale nemám tam uvedenú splatnosť určitým dňom. Riešila som to tak, že dátum vystavenia = dátum dodania, čiže podľa mňa by som tvoj prenájom dala do 06-2004. Pekný deň

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ja fakturujem nájom mesačne, napr. za obdobie 1.-30.6., dátum vystavenia 30.6., spl. 15.7. - podľa zmluvy do 15.7. nasledujúceho mesiaca. Dátum dodania dávam 30.6. a DPH v DP za 06/04.
    Naposledy upravil janaGT : 21.07.04 at 06:25

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Lenka, zaoberala som sa opakovanym plnenim. DPH si uplatnis az v juli, lebo dodanie sluzby nastava dnom, kedy ma byt opakovane plnenie zaplatene, t.j. 14.7.2004.

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    Dík za názor (pôvodne som to tak chápala aj ja)- uvidím, možno má ešte niekto takýto problém a podelí sa s nami. Ja som totiž túto otázku položila nezávisle viacerým ľuďom a dokonca aj pracovníci DÚ sa v odpovediach rôznia....Čo potom my smrteľníci?!?

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Prepac, opravujem sa, ze DPH odvedies v juli 2004. Rozmyslam aj za odberatela aj za dodavatela:-))

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... ale čo ak v zmluve nie je určený deň splatnosti faktúr? Podľa § 19 ods. 3 nemám uvedené "kedy má byť podľa zmluvy zaplatené".

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    Ak nie je v zmluve uvedený dátum, tak by som to dala do júna - dátum vystavenia=dodania. Ale pre kľudné svedomie som si dala vyrobiť dodatok k zmluve "....nájomca sa zaväzuje uhradiť nájomné najneskôr posledný deň kalendárneho mesiaca."

    Opakované dodanie služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.