Zavrieť

Porady

Praca na zivnost mimo slovenska

Dobry Den,

Otazka 1:
mam zivnost - programator a chcem sa spytat ak by som byval napr. 3 mesiace (ale menej ako 6 takze by som bol danovnik na Slovensku) mimo Slovenska - v inej krajine EU a pracoval odtial ci mam niaku povinnost podavat danove aj v tej krajine (nepracoval by som pre klientov tam, iba "odtial").

Teda, mozem normalne zaplatit dane na slovensku?

Otazka 2: keby ten stat mal vyhodnejsie dane pre mna a mame s tym statom zmluvu o dvojitom zdaneni mozem zaplatit dane tam a nie na slovensku ?

Dakujem

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    peterv1 Pozri príspevok
    Otazka 2: keby ten stat mal vyhodnejsie dane pre mna a mame s tym statom zmluvu o dvojitom zdaneni mozem zaplatit dane tam a nie na slovensku ?
    V danovom priznani podavanom v SR uvadzas tzv. celosvetove prijmy. Co sa tyka dane zaplatenej v zahranici, dan zaplatena v zahranici sa v SR zapocita tzv. zapoctom alebo prijmy z tejto krajiny su pre ucely vycislenia dane v SR vynate. Zalezi od druhu prijmov a krajiny, odkial prijmy su - vid. zmluvy o dvojitom zdaneni.

    peterv1 je offline (nepripojený) peterv1

    peterv1
    Dakujem za odpovede!

    Mohol by mi este niekdo dalsi potrvrdid to s tou Prevadzkarnou nech som si naisto. Dakujem.

    lukig je offline (nepripojený) lukig

    lukig
    treba vždy vziať do ruky zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou, v ktorej budeš pracovať. V nej je presne povedané, čo ktorá krajina považuje za stálu prevádzkareň a kedy ti prípadne vznikne a pod.. Smerodajné nie len tvoje 3 mesiace, ale stála prevádzkareň ti môže vzniknúť aj vtedy, keď sa tvoje činnosti budú opakovať a to nemusíš splniť ani časový test na napr.6 mesiacov., Myslím, že každý prípad je špecifický na posúdenie...

    Praca na zivnost mimo slovenska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.