Zavrieť

Porady

poistné plnenie po 2 rokoch

Dobrý večer,
poisťovňa uhradila poistnú udalosť z r. 2007 teraz v septembri. Klient jediný doklad aký má, je oznámenie poisťovne o ukončení likvidácie poistnej udalosti u augusta 2009.
Prosím vás, ako to mám zaúčtovať? V roku 2007 nebolo vôbec nič účtované, pravdepodobne účtovníčka ani nevedela o tej škode.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Podla mna ak sa v r. 2007 nic neuctovalo tak teraz na zaklade oznamenia o vyske poist.plnenia nauctuj predpis pohladavky 378 / 648 a potom prijatie penazi do banky len 221 / 378.

    Ja mam podobny problem, len kedze sa jedna o spedicku s vela kamionmi, tak je tam kopec poistnych udalosti a neviem presne urcit kedy je spravny cas uctovat vynos. Viete niekto poradit????

    Problem je, ze kamion nabura napr 30.11.2009, faktura za jeho opravu pride 20.12.2009 a tutu nauctujem 511/321 avsak viem, ze si narokujeme jej preplatenie od poistovne. Otazka znie kedy a ako nauctovat vynos za nahradu skody. Ci to nauctovat dohadne cez 385-Prijmy bud.obd./648 v roku 2009, lebo nauctovat hned v roku 2009 priamo pohladavku 378/648 sa mi zda nezmysel nakolko pokial poistovna nepotvrdi, ze skodu preplati a v akej vyske, tak by mi pohladavka nevznikla a ani neviem presnu vysku...

    Alebo nebudem uctovat ziadnu pohladavky a ani ziadny vynos (ani dohadne) a pockam az ked mi pridu peniaze od poistovne aj ked viem, ze to bude v r. 2010 alebo 2011?

    Ide o to, ze potom budem mat v uctovnictve iba naklady a nebudu k nim prisluchajuce vynosy v roku 2009.

    Poradte ak niekto viete alebo mate skusenosti s takym niecim, lebo to mam v dost velkom objeme EUR a chcem to mat dobre.

    D.

    poistné plnenie po 2 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.