Zavrieť

Porady

nezamestnaná na RD a plánovanie 2.tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, keďže som tu prípad podobný môjmu nenašla:
V auguste 2007 som nastúpila na MD. O týždeň neskôr som dostala výpoveď. Momentálne som na RD a poberám rodičovský príspevok. Plánujeme druhé dieťa. O mesiac nastupujem do práce k známemu a rozmýšľame ako to urobiť, aby boli odvody čo najnižšie a zároveň materská čo najvyššia.
- V prípade, že by sa dieťa narodilo v r. 2010 bude sa materská vypočítavať z odvodov z konca roku 2009 alebo už z roku 2010? Pýtam sa preto, aby sme vedeli, či treba platiť odvody z najvyššieho VZ už teraz v r.2009 alebo stačí až v r.2010?
- Môžem začať pracovať u neho na dohodu do konca r.2009 a potom v r.2010 to zmeniť na pracovný pomer?
- Ako to je s rodičovským príspevkom? Mala by som naň nárok v obidvoch prípadoch? (dohoda aj pracovný pomer)
Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nezamestnaná na RD a plánovanie 2.tehotenstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.