Zavrieť

Porady

Vystavenie FA za práce v ČR

Slovenská firma platca DPH dodávateľ vystavuje FA slovenskému platcovi DPH za práce na stavbe v ČR. Ako vystaviť FA?

Ide o slovenské firmy oboch platcov DPH. FA je vystvená v českých korunách. Ako ju vystaviť.

Overovala som si na DÚ, tam mi povedali, že si mám zisťiť v ČR či som povinná ako dodávateľ registrovať sa na DPH v ČR.

ako postupovať ? Mám sa tam registrovať, a potom FA bez DPH ? lebo teraz som vystavila FA na slovenskú firmu s DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    EkoMax Pozri príspevok
    Slovenská firma platca DPH dodávateľ vystavuje FA slovenskému platcovi DPH za práce na stavbe v ČR. Ako vystaviť FA?

    Ide o slovenské firmy oboch platcov DPH. FA je vystvená v českých korunách. Ako ju vystaviť.

    Overovala som si na DÚ, tam mi povedali, že si mám zisťiť v ČR či som povinná ako dodávateľ registrovať sa na DPH v ČR.

    ako postupovať ? Mám sa tam registrovať, a potom FA bez DPH ? lebo teraz som vystavila FA na slovenskú firmu s DPH.
    nepostupovala si správne .
    Tvoja firma sa mala registrovat pred začatímprác v ČR pre DPH , potom by soi vystavila slovenskej firme faktúru s českou DPH - pretože miesto ZP je v Česku . v ČR by tvoja firma podala DPpre DPH. Nemusela by si sa registrovař v ČR vtedy , ak by si fakturovala firme s českým DIČom , vtedy by si fakturovala bez DPH , fy s českým DIČ by sa samozdanila. / čiže by si preniesla daňovú povinnosř na fy s českým DIČOm/.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    zisťovala som v ČR, vraj registrovať sa musím ak práce budem vykonávať viac ako 6 mesiacov. Vraj mám vystaviť FA na slovenskú firmu ale bez DPH
    Vôbec neviem, či je to správne.

    Dá sa dodatočne registrovať pre daň v ČR ? DPH potom musím odviesť do ČR ?
    Naposledy upravil EkoMax : 12.10.09 at 15:05

    Vystavenie FA za práce v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.